• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Patriks Krusiuss "WalMart" veikalā.Vai varat iedomāties, ka Krievijā kādam ļautu protestēt šādi? Foto no: amerika.org

Krievijā autoritārisms, ASV – demokrātija

Agresīvā un vienkārši bīstamā Vladimira Putina (Владимир Путин) novārdzinātajā autoritārajā Krievijā cilvēkiem liegts izpaust sevi pat miermīlīgos protestos. Pretstats ir demokrātiskās un cilvēka tiesības konsekventi respektējošās Amerikas Savienotās Valstis. Skaidri apliecinājumi šādu apgalvojumu patiesumam risinājās augusta sākumā Maskavā un Amerikā.

InfoTOP, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Svētdien, 4. augustā Maskavas policija atbrīvoja gandrīz visus sestdien pilsētas centrā protesta akcijas gaitā aizturētos cilvēkus, ziņo organizācija OVD-Info. Un totalitāri noskaņotie krievu “tiesībsargi” bija plosījušies vareni: policija un Nacionālā gvarde (Национальная гвардия) sestdien aizturēja kopumā 828 cilvēkus, no kuriem 19 sūdzējās par to, ka viņi esot piekauti. Starp aizturētajiem bija vairāk nekā 90 nepilngadīgo. Demonstranti arvien no jauna iziet Krievijas galvaspilsētas ielās, lai protestētu pret netaisnīgo izturēšanos pret opozīciju pirms nākamajā mēnesī gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Sestdienas akcija gan nebija saskaņota likumā noteiktajā kārtībā, toties bija izziņota absolūti miermīlīgā formātā “pastaiga pa bulvāriem”, taču vairākas stundas pirms tās sākuma Bulvāru lokā sāka dežurēt policijas un Nacionālās gvardes vienības. Pirms nedēļas līdzīgu protestu laikā policija aizturēja gandrīz 1400 cilvēku.

Pretstatā Krievijai Amerikā cilvēki savus protestus izpauž pilnīgi brīvi. Tā apšaudē tirdzniecības kompleksā “WalMart” ASV Teksasas štatā Elpaso pilsētā sestdien nogalināti 20 cilvēki, bet ievainoti vēl 26. Bet svētdienas rīta apšaudē Deitonas pilsētā Ohaio štatā nogalināti deviņi cilvēki, vēl 16 ievainoti; otro šāvēju policija ir nogalinājusi – arī amerikāņu policisti ir brīvi cilvēki un viņiem ir tiesības reaģēt tā, kā viņi uzskata par pareizu. Deitonā pagaidām neidentificētais strēlnieks no šautenes atklājis uguni uz ielas. Diemžēl viņš vairs nevar paskaidrot, pret ko īsti ir protestējis, jo notikuma vietas tuvumā atradušies vairāki policisti, kas iesaistījušies apšaudē ar protestētāju, viņu nogalinot.

Otra demokrātijas un cilvēktiesību akcija notikusi Teksasā cilvēku pārpildītā veikalā, un mazāk nekā nedēļas laikā tā bija otrā šāda veida akcija “WalMart” veikalos. Tiesa, Teksasas brīvības cīnītājs ir paspējis paskaidrot, pret ko viņš protestē:  pirmkārt, viņš internetā izlicis “manifestu”, kurā sūdzas par “spāņu invāziju”. Otrkārt, policisti viņu ir aizturējuši – šāvējs identificēts kā 21 gadus vecs Teksasas pilsētas Allenas iedzīvotājs Patriks Krusiuss (Patrick Crusius). Policija uzsver, ka viss ir noticis civilizēti un ievērojot protestētāja cilvēktiesības. Starp citu, Teksasā par šādiem protestiem var tikt piespriests nāvessods, un šis štats ir viens no aktīvākajiem augstākā soda mēra izpildītājiem.

Tavs komentārs par rakstu: