• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
NATO un Krievijas karogi atsevišķiPēc neilga "atkušņa" Krievijas un NATO attiecības atkal ir "sasalušas". Fotokolāža: 24канал

Krievija «iesaldē» informatīvo sadarbību ar NATO

Krievijas Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs (Сергей Лавров) ir paziņojos, ka Maskava no 1. novembra aptur savas pārstāvniecības darbību pie NATO [North Atlantic Treaty Organization], kā arī slēdz alianses misiju sakaru uzturēšanai, ziņo TASS. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Krievijas oficiālās misijas darbība pie NATO tiks apturēta no 1. novembra. Maskavas militārais atašejs pie NATO no Briseles tiks atsaukts, bet Lavrovs ir piebildis, ka misijas darbības pārtraukšana varētu ilgt arī dažas dienas vairāk.

Lavrovs precizēja, ka Krievija slēgs arī 2002. gadā atvērto NATO informācijas biroju pie Beļģijas vēstniecības (Информационное бюро НАТО при посольстве Бельгии), kā arī slēgs 2001. gadā izveidoto NATO militāro sakaru misiju Maskavā (Военная миссия связи в Москве). Ja NATO pārstāvjiem “radīsies kādas steidzamas darīšanas”, norādīja Lavrovs, viņi varot vērsties pie Krievijas vēstnieka Briselē.

Šādu Krievijas reakciju izraisīja 6. oktobraNATO lēmums samazināt Krievijas pārstāvniecību NATO galvenajā mītnē Briselē no 20 uz 10 darbiniekiem un atņemt astoņiem Krievijas diplomātiem akreditāciju, kā iemeslu uzrādot, ka šie diplomāti “slepeni strādājuši izlūkdienestu labā”.  NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs tolaik norādīja, ka Krievijas diplomātiem akreditācija neesot atņemta kāda konkrēta notikuma dēļ, tomēr plašāku informāciju nesniedza.

Lai Stoltenbergs, ko Stoltenbergs, bet šī NATO rīcība ļāva Lavrovam secināt, ka “vairs nav pamatnosacījumu sadarbībai”. To ka problēma ir daudz dziļāka par diplomātisku kašķi, apstiprina Krievijas pārstāvja ANO Ģenerālajā Asamblejā Andreja Belousova (Андрей Белоусов) komentārs: kamēr NATO neatteiksies no Maskavas atturēšanas stratēģijas, tikmēr mijiedarbība un dialogs starp Krieviju un aliansi būs apgrūtināts.    

Tavs komentārs par rakstu: