• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Putekļos tīts bruņutransportierisJo miglaināks, jo šķiet bīstamāks... Foto: Reuters/Scanpix

Krievija un Baltkrievija sāk mācības «Zapad», DP mudina būt modriem, ĀM mierina

Šodien sākās Austrumeiropas valstu satraukumu izraisījušo Krievijas un Baltkrievijas mācību "Zapad 2017" (Запад 2017) aktīvā fāze, kas ilgs līdz 20. septembrim.

Saistībā ar šīm mācībām Drošības policija (DP) pastiprinātu uzmanību pievērš militārās simulācijas spēlēm. DP aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem mācību laikā un par aizdomīgiem gadījumiem ziņots pa tālruni 67 208 964 vai elektronisko pastu "dpdd@dp.gov.lv" jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.

Savukārt Aizsardzības ministrija (AM) sagaida, ka Krievijas un Baltkrievijas mācību "Zapad 2017" laikā pret Latvju varētu tikt īstenotas kiberoperācijas un informācijas operācijas (šeit).

Esot gaidāma arī tieša karaspēka demonstrācija robežu tuvumā, taču ikdienā Latviju "varētu skart jau pieminētās operācijas".

Tajā pašā laikā Dānijas ārlietu ministrs Anderss Samuelsens (Anders Samuelsen) un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir vienisprātis, ka mācības "Zapad 2017" reģionu tiešā veidā militāri neapdraud. Šodien preses konferencē Rinkēvičs norādīja: kaut arī mācības reģionu tiešā veidā neapdraud, abi ārlietu ministri šodien runājuši par tālākajiem soļiem, kas būtu jādara, lai stiprinātu drošību NATO kontekstā.

Arī Samuelsens norādīja, ka nepastāv bažas, ka, piemēram, Dāniju kāds iekaros, tomēr "notiekošais" esot jāsaprot un jāapzinās, "īpaši ņemot vērā notikušo Ukrainā".

Militārās mācības "Zapad 2017" Baltkrievijā novēro trīs Latvijas pārstāvji, bet Krievijā – viens.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: