• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Zelta stienīšiZelts atgriežas savās pasaules galvenās valūtas pozīcijās? Foto no: weareindians.in

Krievija un Ķīna «paātrināti» uzpērk zeltu

Vispasaules zelta padome (World Gold Council, WGC) ziņo, ka 2019. gada pirmajā ceturksnī pasaules valstu centrālās bankas ir uzstādījušas sešu gadu rekordu zelta iepirkumos, kopumā iegādājoties 145,5 tonnas šā metāla. Tas ir par 68% vairāk nekā 2018. gada sākumā.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Atbilstoši WGC datiem pasaules līderes zelta iepirkšanā pašlaik ir Krievija un Ķīna. Maskava šā gada sākumā ir iepirkusi 55,3 tonnas zelta. Tādā kārtā Krievijas zelta rezervju apjoms ir palielinājies un tagad pārsniedz 2168 tonnas.

Otrajā vietā ar ceturkšņa laikā iepirktām 33 tonnām zelta ir iekārtojusies Ķīnas centrālā banka, kura arī cenšas diferencēt savus aktīvus, virzoties uz atteikšanos no ASV dolāra,–Pekinas saspringtās attiecības ar Vašingtonu nav nekāds noslēpums. Ķīnas zelta rezerves tagad ir sasniegušas 1885,5 tonnas.

Visaktīvāko valstu – zelta iepircēju sarakstā 2019. gada sākumā ir arī Turcija (ap 15 t; šī valsts ir paziņojusi, ka savas zelta rezerves palielinās par kopumā 40,1 t), Kazahstāna (11,2 t), Ekvadora (10,6 t), Katara (9,4 t), Indija (8,4 t), Uzbekistāna (6,2 t) un Kolumbija (6,1 t).

WGC piezīmē, ka 2019. gada pirmā kvartāla zelta iepirkumu kopējā masā ir ieskaitīs 2015. gadā sāktais un šā gada martā noslēgtais 1,6 miljardus ASV dolāru vērtais “darījums starp Venecuēlu un amerikāņu “Citibank””, par kuru vēl nav saņemts oficiālais Starptautiskā valūtas fonda (International Monetary Fund) vērtējums.

Tavs komentārs par rakstu: