• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sauskravas kuģis "Ambal" pietauvots ostāNodevīgais "Ambālis" miermīlīgi stāv ostā. Foto no: maxpark.com

Krievijas «Iskander» Kaļiņingradā – pārsteigums bailīgiem muļķīšiem

2016. gada oktobra pirmajā dekādē slāpēti trokšņaina jezga sacēlusies ap Krievijas operatīvi taktisko raķešu kompleksu “Iskander-M” (Искандер-М) transportēšanu no Usjlugas uz Kaļiņingradas apgabalu. ASV spiegu satelīti, Ziemeļatlantikas līguma organizācijas (North Atlantic Treaty Organization, NATO) gaisa spēku lidmašīnas un Igaunijas krasta apsardze ar bailēs izbolītām acīm seko katram centimetram, ko Baltijas jūrā visstingrākajā slepenībā pārvar Krievijas civilais (aj, aj, aj, kas par viltību!) transportkuģis ar ironisku nosaukumu “Ambal” (Амбал), kura visās šķirbās rūpīgi paslēpti iskanderi.

Protams, mums nekādā gadījumā nav jātic naidīgās Krievijas vēl naidīgākajai Aizsardzības ministrijai (AM), kura apgalvo, ka šo trokšņaino jezgu tā ir izprovocējusi tīšām. Kā melš Krievijas AM pārstāvis, ģenerālmajors Igors Konašenkovs (Игорь Конашенков), raķešu komplekss “Iskander” ir mobils un raķešu karaspēka mācību ietvarā jebkurā brīdi to iespējams Krievijas Federācijas teritorijā pārvietot lielos attālumos un dažādos veidos: pa gaisu, pa jūru, arī pašgaitā.

Šajā ziņā nekāds izņēmums neesot arī Kaļiņingradas apgabals, uz kurieni šīs raķešu karaspēka daļas jau vairākkārt esot pārdislocētas un arī tikšot pārdislocētas. “Starp citu, lielu noslēpumu no kompleksa transportēšanas ar sauskravas kuģi “Ambal” neviens nav taisījis. Teikšu atklāti, viens “Iskanders” tika speciāli izlikts vēl pirms tā iekraušanas kuģī “Ambal” tieši tajā brīdī, kad pāri lidoja amerikāņu izlūkošanas satelīts,– lai precizētu šā kosmiskā aparāta darba parametrus,” stāsta viltīgais ģenerālis, piebilstot, ka ilgi nenācies gaidīt – savā “atmaskošanas kvēlē” amerikāņi paši visu esot apstiprinājuši.

Hm, tomēr kaut kas te “neklapē” kopā, un krievu ģenerālis, protams, pūš pīlītes. Arī portāls InfoTOP.lv jau 30. jūnijā informēja, ka pirmo reizi vēsturē Krievija gar Igaunijas un Latvijas robežu un Kaļiņingradas apgabalā izvieto operatīvi taktiskos raķešu kompleksus “Iskander-M”, kuru raķešu darbības rādiuss ir 500 km, un tās spēj nest arī taktiskos kodolieročus (šeit).   

Tātad tas, ka esam “godam nopelnījuši” vairs ne vecu lidmašīnu lidojumus gar mūsu robežām, bet gan nokļūšanu “Iskanderu” tēmēkļos, bija zināms jau tūlīt pēc Jāņiem. Taču, ja bailes ir svarīgs NATO stratēģijas elements, labāk to aizmirst un uz šiem raķešu kompleksiem paskatīties “ar svaigu aci”. Jo tā taču visa šī lieta izskatīsies krietni briesmīgāk: NATO robežu tuvumā Krievija pārvieto raķetes, kas spēj nest kodolgalviņas. Tas nekas, ka Krievija to dara savā teritorijā, tik un tā zobi klab un uzmetas zosāda.  

Tavs komentārs par rakstu: