• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krievijas naftas cisternaKrievijas nafta turpmāk plūdīs tikai uz austrumiem. Foto: RBK

Krievijas naftas eksportu ES gatava aizliegt tikai daļēji

Paplašinot sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi samitā Briselē 30. maijā ir vienojušies aizliegt vairāk nekā divas trešdaļas Krievijas naftas importa, paziņojis Eiropas Padomes prezidents Šarls Mišels (Charles Michel).

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

“Vienošanās aizliegt eksportēt Krievijas naftu uz ES. Tas tieši attiecas uz vairāk nekā divām trešdaļām importa no Krievijas, atņemot milzīgu finansējuma avotu tās kara mašīnai. Maksimāls spiediens uz Krieviju, lai panāktu kara izbeigšanu,” tviterī ierakstījis Mišels.

Sestā sankciju pakete, par kuru panākta vienošanās samitā, paredz arī atslēgt Krievijas lielāko banku “Sberbank” [Сбербанк] no starptautiskās maksājumu informācijas nodošanas sistēmas SWIFT [Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications], bloķēt vēl trīs Krievijas valsts raidorganizācijas, kā arī noteikt sankcijas pret personām, kas atbildīgas par kara noziegumiem Ukrainā.

Ziņu aģentūra “Bloombergraksta, ka līdz gada beigām paredzēts pakāpeniski pārtraukt naftas importu no Krievijas ar tankkuģiem pa jūru. Savukārt Vācija un Polija solījušas pakāpeniski atteikties no naftas importa pa cauruļvadiem. 

“Tas līdz gada beigām faktiski pārtrauks apmēram 90%  ES naftas importa no Krievijas,”  tviterī prognozē Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen). 

EK bija ierosinājusi pilnībā pārtraukt Krievijas naftas importu, taču pret to iebilda Ungārija, kas no Krievijas importē 60% naftas.

Samitā arī nolemts piešķirt Ukrainai deviņus miljardus eiro neatliekamām finansiālām vajadzībām. Iecerēts, ka šie līdzekļi cita starpā tiks izmantoti, lai maksātu algas valsts iestāžu darbiniekiem, kā arī nodrošinātu skolu un slimnīcu darbību.

Tavs komentārs par rakstu: