• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krievijas pilsoņi pie Igaunijas robežas.Krievijas pilsoņus īpaši negaida arī kaimiņvalstīs. Foto: Peter Kovalev/rferl.org

Krievijas pilsoņiem ceļš uz ES kļūst piņķerīgāks un dārgāks

12. septembrī stājusies spēkā jaunā vīzu izsniegšanas kārtība Krievijas pilsoņiem ceļošanai uz Šengenas zonas valstīm.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis augusta beigās vienojās apturēt 2007. gada līguma darbību par atvieglotās vīzu izsniegšanas kārtību Krievijas pilsoņiem, un tas nozīmē, ka krievu vīzu pieteikumi tiks izskatīti ilgāk un ka viņiem vīzas saņemšana maksās dārgāk.

Turpmāk Krievijas pilsoņiem tiks izsniegts ievērojami mazāk vīzu ceļošanai uz Šengenas zonu, kurā ietilpst 22 ES dalībvalstis, kā arī Norvēģija, Islande, Šveice un Lihtenšteina.

Krievijas pilsoņiem pieteikšanās vīzai Šengenas zonai turpmāk izmaksās 80 eiro. Līdz šim pieteikuma iesniegšana maksāja 35 eiro. Garāks būs arī pieteikuma standarta izskatīšanas laiks.Ierobežotas arī iespējas saņemt vairākkārtējas ieceļošanas vīzas.

Jaunā kārtība nozīmē, ka lūgumi izsniegt vīzas var tikt noraidīti vai vīzas var nepagarināt. ES vadlīnijas dod valstīm plašu rīcības brīvību un iespējas detalizētāk izvērtēt pieteikumus.

ES joprojām būs iespējams ieceļot Krievijas pilsoņiem, kuriem ir steidzams vai īpašs iemesls doties uz Šengenas zonu, jo īpaši ES pilsoņu ģimenes locekļiem, žurnālistiem, disidentiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Valstis var samazināt vai pilnībā atcelt maksu par vīzu šo grupu dalībniekiem.

Jau 9. septembrī līdz ar publicēšanu oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesī” stājās spēkā Ministru kabineta lēmums, kas ierobežo pat īstermiņa Šengenas vīzu saņēmušo Krievijas pilsoņu Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos. Līdzīgus ierobežojumus noteikušas arī Igaunija un Lietuva, kā arī Polija.

Tavs komentārs par rakstu: