• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bērns ar Krievijas karodziņu uz IOC izkārtnes fonaIOC pret Krieviju. Ekrānšāviņš no: aol.com

Krieviju izolē no olimpiskās kustības

Tas ir noticis. Ceturto reizi olimpiskās kustības vēsturē kāda valsts no tās ir izslēgta. Pēc Pirmā un Otrā pasaules kara no nākamajām olimpiskajām spēlēm tika “atbīdīta” Vācija, bet no 1964. līdz 1988. gadam bija diskvalificēta Dienvidāfrikas Republika (DĀR). Vācija par zaudējumu karā, DĀR – par tās aparteīda politiku. Krievijas izslēgšanai par dopinga pārkāpumiem formāli nav politiskas piesmakas. Taču paradoksālā kārtā to tomēr var vērtēt kā “tīrāko politiku”.   

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (International Olympic Committee, IOC) otrdien “par antidopinga pārkāpumiem” piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai/KOK (Олимпийский комитет России). Līdz ar to Krievijas delegācija nevarēs piedalīties nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā.

IOC gan piedāvā “kompromisu”: krievu sportisti varēšot startēt Phjončhanā, taču to viņi drīkstēšot darīt “zem neitrāla karoga”. Vai Krievijas sportisti to darīs un cik tādu būs, pašlaik grūti prognozēt.

“Divi varianti: vai nu piespiest Krieviju startēt zem neitrāla karoga, vai arī vispār nepielaist olimpiskajām spēlēm. Gan viens, gan otrs nozīmē valsts pazemošanu,” vēl pirms IOC lēmuma paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин).

“Hokeja komanda Phjončhanā zem neitrāla karoga startēt nevar – tas vienkārši būtu dīvaini,” komentē Kontinentālās hokeja līgas KHL (Континентальная хоккейная лига, КХЛ) direktoru padomes priekšsēdētājs un KOK viceprezidents Genādijs Timčenko (Геннадия Тимченко). Ja Krievijas hokeja izlase olimpiādē nepiedalīsies, tās vietu ieņems Baltkrievija.

“Pozīcija ir skaidra visiem – Krievijas sportisti zem neitrāla karoga olimpiādē nestartēs, viņi pārstāvēs savu valsti,” ir strikti pateicis KOK prezidents Aleksandrs Žukovs (Александр Жуков).

Tomēr Krievijas sporta speciālistu vidū valda visdažādākie viedokļi, un daudzi uzskata, ka emocijas norims, un Krievija atradīs iespēju aizliegumu ja ne atcelt, tad mīkstināt. Un krievu sportisti Phjončhanā būs – varbūt ne tik daudzskaitļīgi kā Riodežaneiro, bet būs.

Tavs komentārs par rakstu: