• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra ēka VecrīgāMihaila Čehova Rīgas Krievu teātris. Foto: rigassvetki.lv

«Krievu drāma» atklājusi savu 133. sezonu

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris ir atklājis savu 133. sezonu, kurā skatītājus priecēs gan ar klasiku, gan muzikāliem iestudējumiem, kā arī visas sezonas garumā teātra telpās būs apskatāma izstāde "Aspazija/Rainis: dumpiniece/huligāns. Divu latviešu dzejnieku stāsts". Arī jauno sezonu teātris atklāja Raiņa un Aspazijas zīmē – ar teātra improvizāciju "Mīlas svētība", kas tapusi pēc Raiņa un Aspazijas dzejas. Šis iestudējums ir teātra veltījumus abu dzejnieku 150. jubilejai.

Savukārt jau oktobra beigās teātris saviem skatītājiem pirmo un vienīgo reizi piedāvās koncertu, kura iedvesmas avots ir teātra pateicība Latvijas mecenātiem Borisam un Inārai Tetereviem. Krievu teātris ar Teterevu fondu sadarbojas jau piecus gadus un šo gadu laikā tapuši pieci iestudējumi, kā arī tapšanas stadijā ir iestudējums "Spoks no Kentervilas", kas top kā veltījums komponistam Raimondam Paulam viņa jubilejā. Šīs izrādes pamatā Alekseja Ščerbaka luga pēc Oskara Vailda (Oscar Wilde) noveles motīviem, savu pirmizrādi piedzīvos 30.janvārī. Latvijas dramaturgs Ščerbaks, kuru Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatītāji pazīst jau pēc izrādēm "Starpstacija" un "Tango ar Stroku", sarakstījis stāstu par kādu amerikāņu ģimeni, kuras galva, misters Hairams B.Otiss iegādājies vecu angļu pili, bet līdz ar to, kā noskaidrojies, arī dzimtas spoku.

Pavasarī skatītājiem tiks piedāvātas trīs pirmizrādes – pēc Ivana Turgeņeva (Иван Тургенев) "Mednieka piezīmēm" (Записки охотника) tapušais iestudējums "Dziedātāji" un pēc Ļeva Tolstoja (Лев Толстой) romāna "Augšāmcelšanās" (Воскресение ) radītais iestudējums "Katjuša Maslova", kā arī pēc Arkādija Averčenko (Аркадий Аверченко) sacerējuma tapušais "Albums (Septiņi kārdināšanas veidi).

Savukārt 19. oktobrī teātrī ar koncertu "Monologi par mīlestību" (Монологи о любви) viesosies Krievijas muzikālā teātra zvaigzne Ļika Rulla (Лика Рулла), bet 20.oktobrī un 21. oktobrī Sanktpēterburgas un Maskavas muzikālās zvaigznes piedāvās koncertu "Brodveja hiti" (Хиты Бродвея).

Oktobrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris dodas uz viesizrādēm Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, lai ar izrādi "Hanuma" piedalītos starptautiskā festivālā "GIFT". Novembrī Minskā teātris ar izrādi "Indārni" piedalīsies 2.Jaunatnes teātra forumā, bet janvārī plānotas apmaiņas viesizrādes ar Igaunijas Krievu teātri.

Tavs komentārs par rakstu: