• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sandra Pētersone.Sandra Pētersone. Foto: bb.lv

Krīt Talsu novada domes priekšsēdētāja

Talsu novada domes deputāti ārkārtas sēdē ar 10 balsīm par un deviņām – pret no domes priekšsēdētājas amata atbrīvoja Nacionālā apvienības (NA) pārstāvi Sandru Pētersoni.   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus 

26. oktobrī Talsu novada dome saņēma desmit opozīcijas deputātu parakstītu iesniegumu par domes priekšsēdētājas Pētersones atbrīvošanu no amata. Pieprasījumu par Pētersones atbrīvošanu no amata parakstījuši Edgars Zelderis, kuram 1. novembrī ir apstiprināts 14. Saeimas deputāta mandāts, Lauris Pīlēģis, Ilva Norenberga un Kalvis Kalniņš (visi – no partijas “Mēs – Talsiem un novadam”), Aldis Pinkens, Māris Rozenbergs un Andra Grīvāne (visi – no “Jaunās vienotības”), Latvijas Zaļās partijas deputāti Ieva Brūna un Ainis Stūrmanis (abi – no Latvijas Zaļās partijas), kā arī Eva Kārkliņa, kura ievēlēta no NA saraksta, bet no frakcijas izstājusies.

Ārkārtas sēdē Pētersone uzsvēra, ka amatā aizvadītais laiks viņai esot bijis izaicinājumu pilns, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu.Pētersone pateicās domes darbiniekiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par kopīgi padarīto, uzsverot, ka visu deputātu vienīgajai ambīcijai domē vajadzētu būt novada attīstībai un cieņpilnai savstarpējai komunikācijai.

Savukārt Ilva Norenberga izteicās, ka “šodien tiek atdots parāds vēlētājiem”, kuri pagājušajā vasarā nobalsoja par Edgaru Zelderi un Evu Kārkliņu,– vēlētāji esot cerējuši, ka kāds no viņiem vadīs apvienoto Talsu novadu, taču varu saglabājusi NA, par priekšsēdētāju virzot Pētersoni.

9. novembrī sanāca vēl viena domes ārkārtas sēde, kurā deputāti par Talsu novada domes priekšsēdētāju ievēlēja bijušo Rojas novada domes priekšsēdētāju bezpartejisko Evu Kārkliņu, kura bija vienīgā pretendente uz šo amatu.

Tavs komentārs par rakstu: