• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ksenija Sobčaka un Izraēlas paseKsenija Sobčaka izrādījusies dubultpilsone. Fotokolāža: world.novyny.live/ru

Ksenija Sobčaka izmantojusi Izraēlas pasi, lai atstātu Krieviju

Krievijas smalko aprindu lauvene Ksenija Sobčaka (Ксения Собчак) pametusi Krieviju un, robežas šķērsošanai izmantojot  Izraēlas pasi, ieradusies Lietuvā, ziņoReuters”.    

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus 

Sobčakai nācies bēgt no Krievijas, jo viņai draud arests krimināllietā par naudas izspiešanu.Sobčakas mājā 26. oktobrī notikusi kratīšana saistībā ar izspiešanas mēģinājumu no Krievijas korporācijas “Rosteh” (Ростех).

Sobčakai pašai šajā lietā nav procesuāla statusa, betpolicija aizturējusiSobčakas holdinga “Ostorožno Media” (Осторожно медиа) komercdirektoru Kirilu Suhanovu (Кирилл Суханов).Sobčaka šo aizturēšanu dēvē par “kārtējo piemēru spiedienam, kas Krievijā tiek izdarīts uz medijiem”.

Sobčaka esot piemuļķojusi Krievijas varasiestādes, nopērkot lidmašīnas biļeti uz Dubaiju, bet tā vietā pa sauszemi caur Baltkrieviju devusies uz Lietuvu, Lietuvas robežu šķērsojot ar Izraēlas pasi. Izraēlas pilsoņiem Eiropas Savienībā nav vajadzīga vīza – viņi drīkst ES uzturēties 90 dienas.

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) ir apstiprinājis, ka Sobčaka ir šķērsojusi valsts robežu, neskatoties uz to, ka Baltijas valstis vairs neielaiž savā teritorijā Krievijas pilsoņus ar tūrisma vīzām. Tas bijis iespējams, jo Sobčaka ir uzrādījusi derīgu Izraēlas pasi, viņa nav pakļauta Eiropas sankcijām un nav iekļauta Lietuvas melnajā sarakstā. Landsberģis gan nevarēja atbildēt, vai Sobčaka joprojām atrodas Lietuvā.

Tavs komentārs par rakstu: