• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Māris Kučinskis soļo blakus Džo Baidenam2016. gads. Māris Kučinskis cenšas ieturēt parādes soli blakus bijušajam ASV viceprezidentam Džozefam Baidenam. Publicitātes foto: ASV vēstniecība Latvijā

Kučinskis atskaitījies Bilingslī par ABLV, Bilingslī nolasījis Kučinskim politinformāciju

Zaļzemnieku bāleliņš, Latvijas šābrīža labākais Ministru prezidents Māris Kučinskis ir atskaitījies ASV Valsts kases (Department of the Treasury) sekretāra vietniekam pretterorisma jautājumos Māršalam Bilingslī (Marshall Billingslea) par paveikto “riskantās naudas” padzīšanā no Latvijas ekonomikas. Pateicībā par to sers Bilingslī savam uzticamajam vasalim ir nolasījis saturīgu politinformāciju.

Dzintars Zaļūksnis

Oficiāli viss šis tusiņš, protams, saucās savādāk. Pats Kučinskis cenšas lētticīgajai publikai iestāstīt, ka viņš ar “ASV Finanšu ministrijas” bezmaz vadītāju esot “pārrunājis” “ABLV Bank” pašlikvidācijas procesu.

Par ABLV jautājumu ASV pārstāvis, iespējams, vairāk runāšot ar savu vēl uzticamāko vasali Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), kurai, klīst baumas, drīz tikšot piešķirts godpilnais nosaukums “Financial and Capital Market Supervision Commission” jeb fīsīemessī, vienkāršojot – fīsīmīsī.

“No manas puses ir skaidri pausts, ka pašlikvidācijas procesam ir jābūt pilnībā kontrolētam, lai par katru izejošo naudu būtu pārliecība, ka tā neslēpj aiz sevis kādus noziedzīgi iegūtus līdzekļus un process būtu pakļauts kontrolei. Mūsu uzdevums ir šādu kontroli arī nodrošināt,” pastāstīja pagaidām vēl Latvijas pagaidām vēl Ministru prezidents, izsakot fantastisku versiju, ka “ASV respektē jebkuru Latvijas lēmumu un Latvijas likumdošanu”.

Lords Bilingslī saņēmis apliecinājumu, ka viņa pakalpiņi ir pieņēmuši lēmumu samazināt riskantās naudas plūsmu līdz 5% gada beigās, un tas no valdības puses tiek īstenots.

Savukārt Bilingslī, izrādīdams neparastu augstsirdību, veltījis savu hiperdārgo laiku, lai Kučinskim nolasītu saturīgu poltinformāciju par to, kā vajadzētu izprast dažus aktuālus notikumus pasaulē. Augstā persona pastāstījusi par jaunumiem ASV un Ziemeļkorejas attiecībās, gaidāmajām sarunām starp ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) un Ziemeļkorejas līderi Kimu Čoninu (angļu: Kim Jong-un), kā arī ASV sankcijām Irānas jautājumā.

Skaidrs, ka tagad visai trejpartiju nomenklatūrai nāksies krietni papūlēties, lai izdomātu, kā kunga Bilingslī politinformācija attiecas uz Latviju. Taču varam nešaubīties, mūsu apķērīgie labieši to ne tikai izdomās, bet arī bez ierunām izpildīs, kaut vai tas maksātu pusi no Latvijas IKP.

Tavs komentārs par rakstu: