• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Māris Kučinskis pie darba galdaVisu činavnieku draugs un biedrs Māris Kučinskis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Kučinskis konsekvents: činavnieku algas ir «svēta lieta»!

Jāatzīst, ka Ministru prezidentam Mārim Kučinskim nebūs taisnīgi pārmest konsekvences trūkumu. Par valdības prioritāti par excellence pērn pasludinājis činavnieku algu līmeņa paaugstināšanu (sīkāk par to šeit un šeit), Kučinska kungs un viņa komanda pie tās turas ar zobiem un nagiem.

Dzintars Zaļūksnis

Savam galvenajam elektorātam – valsts pārvaldes ierēdņiem, amatpersonām un citiem susuriņiem – to vēlreiz ir apliecinājis pats Kučinskis. Vēstījuma mērķis nepārprotams – lai neviens no aplaimotajiem neaizmirstu nākamajās vēlēšanās (vēlams, kopā ar radiem un draugiem) nobalsot par saviem labvēļiem.  

Lai gan Latvijas ekonomikas attīstība esot “uzņēmusi apgriezienus”, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” melš Kučinskis, pagaidām neesot “lielu ekonomikas pārkaršanas draudu”, līdz ar to neesot arī vajadzības iedarbināt “instrumentus ekonomikas attīstības bremzēšanai, piemēram, iesaldējot valsts pārvaldē strādājošo algas,” mierina Kučinskis.

Ja izdomāt, tad izdomāt! “Faktiski mēs esam kaut kur otrie, trešie [Eiropā] attīstības ziņā. Pirmā, starp citu, ir Rumānija, kura gan bija vairāk atpalikusi. Protams, ka tam mēs pievēršam ļoti lielu uzmanību, bet es domāju, ka šobrīd tādu ļoti lielu draudu nav.” Interesanta versija: kad runa ir par ekonomikas vājumu, tas netiek apzīmēts ar tik skaļu vārdu kā “draudi”. Lielākie “draudi” mūsu liberālajai koalīcijai, redz, ir “ekonomikas pārkaršana” pārāk straujas attīstības rezultātā. Kur ir redzama tā “pārkaršana”, Kučinskis neprecizē, ļaudams nojaust, ka tie, kas to neredz, ir jampampi, pamuļķi vai vismaz nejēgas.   

“Krīzes tuvošanās gadījumā” (o, izrādās, mēs jau esam ārā no iepriekšējās krīzes, tikai esam nepateicīgi lopiņi un nejūtam bezgala pateicību koalīcijas politiķiem!), pauž mūsu premjers, valstij būtu jāizmanto instrumenti, lai ekonomikas attīstību nobremzētu (sic!), un daži no šiem instrumentiem ir “algu iesaldēšana valsts sektorā, celtniecības apjomu samazināšana, izmaksu samazināšana”. Šādus paņēmienus, pēc valdības vadītāja teiktā, vajadzēja izmantot pirms iepriekšējās ekonomikas krīzes, taču tas diemžēl neesot izdarīts. Nu, jā, tad knašie fiskāļi varētu uzkrāt lieku miljardu, ko iegāzt bezgalplatajā "Pareksa" rīklē. Tagad, cik var saprast, valdība ir gatava jebkurā brīdī, piemēram, aizliegt celtniekiem sākt jaunus objektus vai atņemt cilvēkiem naudu, lai pārāk netērē.

Bet činavnieku algas ierobežot laiks nav pienācis, nē un nē! Valsts pārvalde ir Latvijas ekonomikas pamatu pamats, tas taču katram muļķim skaidrs! Kas gan cits, ja ne činavnieki, pratīs tik efektīvi aprīt Valsts ieņēmumu dienesta sūrā darba augļus – nodokļu naudu.  

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: