• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Māris Kučinskis un dziedātāju fotogrāfijaVislabākā tauta ir uzzīmēta tauta! Foto: LETA

Kučinskis: par «fiskālo rezervi» domāšu pēc vēlēšanām

Viens no valdošās koalīcijas propagandistu un interneta troļļu visvairāk izmantotajiem aģitargumentiem joprojām ir pārmetumi “trekno gadu” politiķiem –“oligarhu kalpiem” – par to, ka viņi tolaik neveidoja valsts budžeta rezerves, kuras tak droši vien 2008. gadā varētu atdot, piemēram, koalīcijas labākajiem draugiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim.

Dzintars Zaļūksnis

Acīmredzot apķēries, ka nākotnes propagandisti un troļļi to pašu varēs pārmest arī pašreizējai valdībai, kad Māris Kučinskis un viņa brigāde būs pārcēlusies uz politisko miskasti, mūsu Ministru prezidents nu ir ierunājies par šo visnotaļ kutelīgo jautājumu. Par fiskālās rezerves veidošanu, paudis Kučinskis Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem, varētu domāt, diskutējot par valsts budžetu 2019. gadā.

Diezin vai mūsu dārgais vadonis var būt pārliecināts, ka pēc nākamā gada 6. oktobrī notikušajām 13. Saeimas vēlēšanām viņam būs reālas izredzes papremjerēt vēl kādu laiciņu. Drīzāk tas ir ieteikums tiem, kas nāks pēc Zaļo un zemnieku (ZZS) valdīšanas. Kuri tie būs? Smags jautājums. “Vienotība” vai tās kloni? Nacionālā apvienība? Pasarg Die’s krievi?

Lai kas tie būtu, diezin vai būs sliktāki par pašreizējiem budžeta šķērdētājiem. Onkulis Māris gan man kategoriski nepiekritīs: viņš, redz, uzskata, ka “līdzekļi netiek šķērdēti”. Iepriekšējais gads, lūk, ticis aizvadīts ar budžeta pārpalikumu un arī šogad deficīta nebūšot, akcentēja valdības vadītājs, mēģinādams tautai iestāstīt, ka visa vaina esot aprēķinos: ja rēķini šā, deficīts ir, ja rēķini tā, deficīta nav! Lai nu kā, valdība visiem skauģiem nākamgad grasās rādīt paraugu, savus tēriņus palielinot par 21% (šeit). Un arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ar premjeru ir vienisprātis, plānojot, ka viņas kantoris nākamgad mierīgā garā “apēdīs” par 21% vairāk nekā šogad un vēl miljonu pa virsu (šeit).

Visā šajā vāvuļošanā visskaistākais ir tas, ka neviens – nedz jaukā sieviete Dana, nedz nopietnais tēvocis Māris, ne grupu vadītāji Augustonkulis, Arvilkungs un labietis Raivis – ne par ko neatbild un noteikti cer, ka par viņiem jau nu pretīgas karikatūras nezīmēs.  

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: