• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pārpildīta slimnīcas telpaDakteru konsīlijs apvienotajā slimnīcā. Ilustratīvs foto (Insulta diena Stradiņa slimnīcā): LETA

Kučinskis un Čakša domā, kā apvienot «Gaiļezeru» un «Stradiņus»

LETA

Patlaban vēl nav konkrēta plāna Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas apvienošanai, bet par to tiek domāts, aģentūrai LETA sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Ministre atzina, ka Veselības ministrijai (VM) vēl nav plāna abu slimnīcu apvienošanai, kā arī patlaban vēl nav skaidrības, kad tas varētu notikt. Tomēr Čakša ir pārliecināta, ka veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes celšanai ir jādomā par slimnīcu sadarbību.

Veselības ministre uzskata, ka jāsadarbojas ne tikai valsts slimnīcām savā starpā, bet valsts slimnīcām jāsadarbojas arī ar pašvaldību slimnīcām, piemēram, Rīgā. Ministre skaidroja, ka atšķirībā no citām pašvaldībām, kurās lielākoties ir pašvaldību slimnīcas, Rīgā atrodas gan pašvaldības, gan valsts slimnīcas.

Lai nodrošinātu pacientiem kvalitatīvākus pakalpojumus, VM domā, kā valsts slimnīcām sadarboties ar Rīgas slimnīcām, kā arī tiek domāts par to, kā varētu sadarboties Rīgā esošās valsts slimnīcās. "Tādējādi tiktu nodrošināts, ka šīs slimnīcas savstarpēji nekonkurē, turklāt tiktu celta pakalpojumu kvalitāte," pauda Čakša.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte aģentūrai LETA norādīja, ka departaments atbalsta ministrijas centienus atrast izdevīgāko ceļu slimnīcu apvienošanai un ir gatavs izskatīt sadarbības piedāvājumus. Kondrāte norādīja, ka departaments atbalsta pakalpojumu kvalitātes celšanu, kā arī pacientu apkalpošanas kvalitātes paaugstināšanos un drošību.

Jau ziņots, ka intervijā laikrakstam "Diena" Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka, lai efektīvāk izmantotu gan ārstu, gan finanšu un citus resursus, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai jābūt apvienotām – tām nevis jākonkurē savā starpā, bet vienai otru jāpapildina.

Tavs komentārs par rakstu: