• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Portfelītis pie labi ģērbta kunga kājasBirokrāta maciņš pēc algas saņemšanas. Foto: Yevgeny Razumny/Vedomosti

Kučinskis uzdod ministrijām «atrast» naudu činavnieku algu palielināšanai

Konsekventi turpinot īstenot valsts pārvaldes pārākuma politiku pār sabiedrības interesēm,  Ministru prezidents Māris Kučinskis ir spēris nākamo loģisko soli, paziņodams, ka “viens no risinājumiem, kā motivēt cilvēkus palikt valsts pārvaldē, ir atalgojuma jautājums, un šajā ziņā rezerves ir meklējamas nevis pašās ministrijās, bet gan to padotības iestādēs”.

Kučinskis uzsver, ka “svarīgāk par jautājumu, vai valsts pārvaldē nepieciešams pārskatīt nodarbināto skaitu, ir pārskatīt iestāžu funkcijas, noskaidrojot, kuras no tām varētu būt liekas”. Varam vien nojaust, vai Kučinskis nopietni plāno samazināt birokrātisko aparātu (InfoTOP.lv uzskata, ka par šādiem plāniem nekas neliecina), tomēr šobrīd ir skaidrs, ka jauno valdību vairāk rūp algu paaugstināšana valsts činavniekiem. Kučinskis to motivē ar to, ka “konkurence starp privāto biznesu un valsts pārvaldi” esot saasinājusies, tāpēc valsts pārvaldi nevarot “palikt zem vēl viena sitiena un atturēt cilvēkus no vēlmes strādāt tajā”. Vienkāršāk sakot, algu paaugstināšana valsts pārvaldē varētu notikt jau šogad.     

Tiesa, Kučinska inciatīva ministrijas nostāda pagalam nevienādās pozīcijās. Ja, piemēram, Satiksmes ministrijai nevarētu būt lielas problēmas “atrast” naudu “savā” “Latvijas Dzelzceļā”, “Lattelecom” vai “LMT”, tāpat arī Kultūras ministrija droši vien varētu “mazliet aplaupīt” Nacionālo operu un baletu un citus teātrus (turklāt šai ministrijai ir vēl prāva “rezerve” – Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniekiem nesamaksātā nauda), tad grūti iedomāties, kur naudu varētu “atrast” Labklājības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija vai Veselības ministrija.

Turklāt InfoTOP.lv nespēj atrast nevienu piemēru, kad algu palielināšana valsts pārvaldē ilgtermiņā būtu palielinājusi pārvaldes efektivitāti un samazinājusi korupcijas līmeni.  

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. aija
  2016-03-07

  bet kapec aplaupit vajag mazak aizsargatos paliktu 1 gadu uz minimalo algu pasi paraditu tautai ka viniem interese tauta parekiniet cik miljoni paliktu

Tavs komentārs par rakstu: