• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mežaparka Lielās estrādes projekta vizualizācijaViena no Lielās estrādes skicēm. Attēls: jaunieprojekti.lv

Kultūras ministrija neiebildīs, ja Rīgas dome Mežaparka estrādei ņems kredītu

Kultūras ministre Dace Melbārde ir visnotaļ apmierināta, ka Rīgas dome esot “apņēmības pilna pati īstenot Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukciju”, lai gan projekta īstenošanai, pašvaldība ir lūgusi valsts aizdevumu.

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukciju paredzēts īstenot divās kārtās, lai līdz Dziesmu svētku 150. gadadienai, kas tiks svinēta 2023. gadā, Mežaparka Lielā estrāde būtu pilnībā rekonstruēta. Tāpēc tiks īstenots projekts, kas 2007. gadā uzvarēja starptautiskā konkursā.

"Šobrīd svarīgi, lai projekta pirmā kārta tiktu īstenota līdz 2018. gadam, paplašinot dziedātāju un skatītāju rindas," sacīja Melbārde.

Projekta pirmajā kārtā paredzēts rekonstruēt skatītāju lauku un skatuvi, daļēji piebūvējot klāt pagaidu tribīnes, lai varētu izvietoties papildu koristi. Savukārt projekta otrajā kārtā, kas būtu jāīsteno līdz 2023. gadam, tiktu pārbūvēta visa estrādes daļa, tiktu uzlikts jauns jumts un pārveidota ēka, kas atrodas zem koristu tribīnēm. Pilnībā pabeidzot plānotos rekonstrukcijas darbus, būtu pieejami 30 000 skatītāju sēdvietu, savukārt kopējais koristu skaits būtu līdz 14 000, paredzot, ka 11 100 koristu stāv tribīnēs, bet 2900 koristu izvietotos uz skatuves. Līdz nākamajiem svētkiem paredzēts arī izbūvēt jaunu ceļu no Viestura prospekta līdz pašreizējām autostāvvietām.

Iepriekšējās aplēses liecina, ka, projekta pirmā posma īstenošanai būtu nepieciešami gandrīz 12,4 miljoni eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet otrā posma īstenošanai – gandrīz 20 miljoni eiro, neieskaitot PVN. Kopējās izmaksas tiek lēstas 32,3 miljonu eiro apmērā, neieskaitot PVN. Kopā ar PVN tas būtu ap 39 miljoniem.

Plānots, ka Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas rezultātā administratīvajā ēkā tiks izveidota neliela koncertzāle un muzejs. Melbārde uzsvēra, ka Kultūras ministrija (KM) ir ļoti ieinteresēta, lai taptu Dziesmu svētku muzejs, jo vasarās uz Mežaparku bieži brauc tūristu grupas, taujājot, kur tad ir tas lielais brīnums, bet tā vietā viņi redz tukšu estrādi.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: