• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ar ķēdi slēgts maciņšPamazām varat aizmirst tādu neērtu lietu kā maciņš. Attēls: hobowithalaptop.com

Kur ņēmāt 100 eiro, kas jums maciņā? Neviens bankomāts jums tos nav izsniedzis!

13. Saeimas deputāti kārtējo reizi ir pierādījuši saviem apmātajiem vēlētājiem, cik “ciešs” ir viņu sakars ar nezināmiem “saimniekiem”: Latvijas iedzīvotājiem tagad ir aizliegts izmantot skaidru naudu darījumos ar nekustamo īpašumu. Neatkarīgi no personas, kas šos darījumus veic.

Dzintars Zaļūksnis  

Saeima galīgajā lasījumā ir pieņēmusi ar šā gada budžetu (tātad tīri fiskālām interesēm) saistītus grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām. Protams, protams, šim aizliegumam, kā parasti, ir no marsiešu skatupunkta viscēlākais mērķis: “lai novērstu fiktīvu darījumu slēgšanu gadījumos, kad puses ir ieinteresētas pirkt vai pārdot īpašumu par lielākām naudas summām, nekā patiesā darījuma apmērs”.

Likumā noteikts, ka nodokļu maksātājiem, tajā skaitā fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību, nav atļauts veikt skaidrā naudā nekustamo īpašumu atsavināšanas darījumus. Neatkarīgi no summas. Pagaidām savas valsts ķēmus, kuri reizi četros kļūst par vēlētājiem, saeimieši ir aplaimojuši tādejādi, ka vēl nav ieviesuši ierobežojumu skaidras naudas izmantošanai visos darījumos virs 3000 eiro (pašlaik – 7200 eiro). Tikai nekustamais īpašums, Toties jebkurš, bez summas ierobežojuma!

Māc nelabas aizdomas, ka aizliegums nekustamā īpašuma darījumos izmantot skaidru naudu ir tikai pilotprojekts, kurā tiek pārbaudīta, pirmkārt, Latvijas sabiedrības likumpaklausība, otrkārt, mūsu “sāpju slieksnis” un, treškārt, reakcija uz varas apšaubāmiem lēmumiem, kas pasliktina cilvēku stāvokli. Ja šis pilotprojekts beigsies politiķu skatījumā veiksmīgi (respektīvi, cilvēki pakurnēs un ātri nomierināsies), varam gaidīt jaunus skaidras naudas ierobežošanas pasākumus – līdz izrādīsies, ka pat lielveikalā var norēķināties tikai ar banku maksājumu kartēm.

Un kādā nejaukā dienā var izrādīties, ka par jums kaut kur mazā valsts iestādītē izveidota un online režīmā tiek atjaunota Excel tabuliņa, kurā uzrādīti visi jūsu ienākumi un izdevumi līdz pat pēdējam centam. Un jebkurā gadījumā jums jābūt gatavam/gatavai atbildēt uz jautājumu: kur ņēmāt 100 eiro, kas jums maciņā? Jūsu tabuliņa uzrāda, ka nevienā bankomātā jūs to neesat izņēmis/izņēmusi! Ja nespēsiet sniegt kontrolētājus apmierinošu atbildi, jūsu bankas konts tiks slēgts. Bezskaidras naudas pasaulē tās būs beigas.      

1 Komentāri


 1. labus
  2019-04-04

  - šitie bandubērni drīz būs trakāki par trockistiem ;/

Tavs komentārs par rakstu: