• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Raivis Dzintars tribīnēnepilsoņa statusa apturēšana Raivja Dzintara komandai līdzinātos indīgai gāzei. Foto: Evija Trifanova/LETA

«Kustība Par!» šķeļ koalīciju, atbalstot Vējoņa iniciatīvu pārtraukt nepilsonības piešķiršanu

"Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju "Kustība Par!", plāno atbalstīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu Latvijā dzimušajiem bērniem, lai arī iepriekš valdošās koalīcijas partijas vienojās to noraidīt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) iebildumu dēļ.

"Vienotības" frakcijā turpmāk darbosies četri deputāti, kas pārstāv partiju "Kustība Par!" – Ints Dālderis, Lolita Čigāne, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs. Dālderis aģentūrai LETA sacīja, ka pirmdien valdes sēdē partija apspriedusi jautājumu par Vējoņa iniciatīvu un bija iecerējusi mudināt viņu iesniegt Saeimā attiecīgo likumprojektu. Tomēr otrdien prezidents paziņoja, ka ir iesniedzis parlamentā likumprojektu, lai vairs nepiešķirtu nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem bērniem. Dālderis norādīja, ka "Kustības Par!" deputāti plāno atbalstīt šādas izmaiņas.

Arī Čigāne sociālajā tīklā "Twitter" raksta, ka Latvijas nepilsoņu bērniem jau pienākas Latvijas pilsonība bez papildu kritērijiem. "Viss, no kā jāatsakās, ir vecāku ķeksītis reģistrējot. To var viegli," norāda Čigāne.

Savukārt Dālderis aģentūrai LETA sacīja, ka mēdz būt situācijas, kad koalīcijā domas un viedokļi atšķiras.

"Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA sacīja, ka frakcija diskutēs par šo iniciatīvu, un šis jautājums ir saistīts ar valdības stabilitāti. Viņa arī atgādināja, ka iepriekš "Kustību Par!" pārstāvošie deputāti apliecinājuši Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), ka atbalstīs valdību.

Tikmēr VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA pauda viedokli, ka šāds atsevišķu "Vienotības" frakcijas deputātu balsojums arī tiks uzskatīts par koalīcijas līguma pārkāpumu. Koalīcijas līgumā ir noteikts jautājumu loks, par ko jāpanāk konsensus, lai varētu virzīties uz priekšu, un pilsoņu loka paplašināšana ir viens no šādiem jautājumiem, atgādināja Dzintars.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: