• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bērna vakcinēšana KvēbekāVakcinēšanas kampaņa Kvēbekā. Foto: Getty Images

Kvēbekas province Kanādā grasās ieviest īpašu nodokli nepotētajiem

Frankofonās Kvēbekas provinces valdība Kanādā šobrīd apspriež ideju ieviest īpašu veselības nodokli, kas būtu jāmaksā tiem iedzīvotājiem, kuri nav vakcinējušies pret “Covid-19”, ziņo Kanādas televīzija, gan apšaubot šāda nodokļa tiesiskumu. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ideja tiek argumentēta ar to, ka Kvēbekas lielākajā pilsētā Monreālā slimnīcas jau esot gandrīz pilnas, tādēļ nākas ierobežot veselības aprūpes pakalpojumus, kas nav saistīti ar “Covid-19” ārstēšanu.

Tajā pašā laikā vakcinācijas līmenis Kvēbekā ir diezgan augsts – vismaz vienu kovidvakcīnas devu ir saņēmuši 85% kvēbekiešu. Taču nevakcinētie iedzīvotāji veidojot “neproporcionāli lielu” kovidinficēto daļu; bet no pacientiem, kas pēc saslimšanas ar “Covid-19” nonākuši reanimācijā, puse esot nevakcinēti.

Kvēbekas provinces premjers Fransuā Lego (François Legault) ir paziņojis, ka cilvēkiem, kas nav potējušies pret “Covid-19”, nākšoties maksāt “ievērojamu” (significant) nodokli, kura summu gan pagaidām neizpauž.

Monreālā dzīvojošais jurists Jūlijs Grejs (Julius Grey) sarunā ar CTV News paudis viedokli, ka tas ir klajš Tiesību un brīvību hartas (Charter of Rights and Freedoms) pārkāpums. No indivīda puses tas vērtējams kā milzīgs uzbrukums personas veselumam (integrity) un brīvībai.

Tavs komentārs par rakstu: