• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tukšs viesnīcas vestibilsViesnīca ir, viesu nav. Ilustratīvs foto: Ibis Styles Riga

Labas ziņas ceļotājiem, bet viesu uzņemšanas biznesam milzīgi zaudējumi

Sākoties meteoroloģiskajai vasarai, valdība beidzot ir viesusi skaidrību dažos sāpīgos jautājumos, kas saistīti ar ceļošanu un viesmīlības biznesu kovidpanikas laikā. Lai arī panika vēl nav galā, daudzi cilvēki varēs elpot cerīgāk – tiem, kam sakarā ar pandēmiju ir izjukuši ceļojumi un nebija skaidrs, kā atgūt naudu, tiem, kas atgriezušies mājās no maltas un Spānijas, tiem, kas grasās “izlaist kādu riņķīti” pa Poliju.    

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļus

Ekonomikas ministrija informē, ka “Covid-19” pandēmijas dēļ nenotikuša ceļojuma vietā tūristi varēs izvēlēties alternatīvu piedāvājumu vai atgūt pilnu iemaksātās naudas summu. To nosaka Saeimas pieņemtais “Covid-19” infekcijas izplatības pārvaldības likums, kas cita starpā nosaka īpašu regulējumu kompleksajiem tūrisma pakalpojumiem pēckrīzes periodā (šeit).Tūrisma operatori naudas atmaksas vietā par nenotikušu ceļojumu ceļotājiem varēs izsniegt apliecinājumu jeb vaučeri par neizmantotā ceļojuma vērtību. Ceļotājs šo apliecinājumu varēs izmantot cita ceļojuma iegādei pie konkrētā tūrisma operatora par to summu, kuru ceļotājs ir samaksājis tūrisma operatoram vai aģentam, ar kura starpniecību iegādāts kompleksais tūrisma pakalpojums.Tomērspēkā paliek arī iespēja ceļotājam saņemt pilnu samaksātās naudas atmaksu par nenotikušu ceļojumu.

Tūrisma operatora izsniegti apliecinājumi būs derīgi līdz pat 12 mēnešiem no ārkārtējās situācijas valstī atcelšanas dienas. Ja ceļotājs neizmantos apliecinājumu tā derīguma termiņā, 14 dienu laikā pēc termiņa beigām viņš varēs saņemt pilnu samaksātās naudas atmaksu.Ceļotājs varēs izmantot izsniegto apliecinājumu vienam vai vairākiem ceļojumiem, kā arī nodot to citai personai vai personām, par to iepriekš vienojoties ar tūrisma operatoru.

Pamazām paplašinās arī to valstu saraksts, kurp varēs ceļot bez nopienām bažām.piektdien 5. jūnijā atjaununātie Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka pašizolācija Latvijā turpmāk nav jāievēro arī ieceļotājiem no Maltas un Spānijas.Tātad14 dienu pašizolācija pēc atgriešanās Latvijā joprojām jāievēro iebraucējiem no kopumā piecām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm – Īrijas, Beļģijas, Portugāles, Lielbritānijas un Zviedrijas.

Nākamnedēļ atsāksies brīva ceļošana starp Baltijas valstīm un Poliju.

Tikmēr Latvijas viesu uzņemšanas bizness apkopojis informāciju par kovidpanikas laikā ciestajiem zaudējumiem. Centrālā statistikas pārvalde ziņo, ka Latvijas tūristu mītnēs 2020. gada aprīlī apkalpoti 13,2 tūkstoši viesu, kas ir par 93,6% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī (no tiem tikai 2400 ir bijuši ārvalstu viesi – par 98,4% mazāk nekā pērn). Viesu pavadīto nakšu skaits aprīlī bija 53,7 tūkstoši, kas ir par 86,6% mazāk nekā šajā mēnesī pērn.

Tavs komentārs par rakstu: