• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks šķauda un koronavīrussMēs vairs nevaram būt droši, kādas draņķības izklepo vai izšķauda mūsu līdzpilsoņi tepat, Latvijā. Foto no: army.mil

Lai «noķertu» koronavīrusu, vairs nav jābrauc uz ārzemēm – tas ir «iedzīvojies» Latvijā

Epidemiologi izplatījuši satraucošu – taču nepavisam ne pārsteidzošu – brīdinājumu. Proti, negūstot informāciju par vairāku jaunā koronavīrusa izraisītās slimības „Covid-19” slimnieku inficēšanās gaitu, speciālisti atzinuši, ka Latvijā ir sākusies „Covid-19” transmisija sabiedrībā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Izsakoties latviski, tas nozīmē, ka arī mūsu valstī ir uzkrājies pietiekami daudz vīrusa nēsātāju  – tostarp latentu –, lai pēc „Covid-19” nevajadzētu braukt uz ārzemēm: pastāv pietiekami reāla varbūtība to „noķert” tepat, Latvijā – tostarp no cilvēka, kas, iespējams, nekad mūžā nav bijis kādā „inficētā” ārvalstī.    

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs uzsver, ka 25. marts ir nozīmīgs ar to, ka pirmo reizi konstatēti pacienti, kuriem nav skaidra epidemioloģiskā saite ar kādu konkrētu saslimšanas gadījumu vai ceļojumiem uz ārzemēm.

Perevoščikovs norāda, ka šādos apstākļos, lai pielāgotos epidēmijai,  ir jo svarīgāk „mainīt savus ieradumus”. Tas nepieciešams, lai maksimāli pasargātu sevi un apkārt esošos cilvēkus – it sevišķi paaugstināta riska grupas, t.i., cilvēkus ar hroniskām saslimšanām un seniorus.

Turpmākā situācijas attīstība atkarīga ne tikai no pieņemtajiem lēmumiem, bet arī katra cilvēka rīcības ikdienā – galvenais ir sociāli distancēties. Perevoščikovs atgādina, ka ar „Covid-19” cilvēki var inficēties mikroautobusos, veikalos un citās publiskās vietās.

„Mums nevajadzētu iet tur, kur ir cilvēki, jāievēro vismaz divu metru distance. Mums vajadzētu domāt arī par infekcijas izplatīšanos kontakta ceļā ar rokām. Mazgāt rokas ir izšķiroši, nekādā gadījumā nedrīkst skarties sejai ar netīrām rokām,” iesaka speciālists.

Tavs komentārs par rakstu: