• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Erdoans un Kristersons sarokojas.Erdoans (pa labi) ir vienojies ar Kristersonu. Foto: Mustafa Kamaci/Picture alliance

Lai «pielabinātos» Turcijai, Zviedrija grozīs savu konstitūciju

Zviedrija grasās grozīt konstitūciju, padarot stingrākus savus pretterorisma likumus. Tā būs pretimnākšana Turcija, kura joprojām bloķē Zviedrijas un Somijas uzņemšanu NATO [North Atlantic Treaty Organization], raksta "Deutsche Welle"

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Turcijas prezidentam Redžepam Tajipam Erdoanam (Recep Tayyip Erdoğan) Ankarā tiekoties ar jauno Zviedrijas premjerministru Ulfu Kristersonu (Ulf Kristersson), pēdējais apsolīja, ka viņa valdība cīnīsies pret “terorismu un teroristiskām organizācijām – tādām kā PKK [Partiya Karkerên Kurdistan/Kurdistānas strādnieku partija]".

“Pirms dažām nedēļām mana valdība ieguva mandātu nodrošināt likuma un sabiedriskās kārtības prioritāti. Cita starpā tas nozīmē arī cīnu pret terorismu un teroristiskām organizācijām, tādām kā PKK,” paziņoja Kristersons abu amatpersonu kopīgajā preses konferencē. “Tāpēc es vēlos visiem turkiem apliecināt: Zviedrija izpildīs visus savus pienākumus pret Turciju, lai pasargātu to no teroristisma draudiem,– gan pirms uzņemšanas NATO, gan pēc tam, kā tās sabiedrotā.”

Erdoans no savas puses apliecināja, ka “no visas sirds vēlas” Ziedrijas un Somijas uzņemšanu NATO. Viņš piebilda, ka nākamā tikšanās ar Zviedrijas premjerministru tiek gatavota novembra beigās Stokholmā.

Kā skaidro Zviedrijas parlamenta (Riksdag) preses dienests, valdības plānotās izmaiņas valsts konstitūcijā ļaus “ierobežot pulcēšanās brīvību grupām, kas ir saistītas ar terorismu”. Sagaidāms, ka Riksdāga balsojums par šo jautājumu notiks 16. novembrī.

Ja Zviedrijas parlamenta deputāti atbalstīs konstitūcijas grozījumus, pretterorisma likumu stingrākā redakcija stāsies spēkā no nākamā gada 1. janvāra, ļaujot zviedriem vienkāršāk sākt procesus pret Turcijā aizliegtās PKK biedriem.  

Tavs komentārs par rakstu: