• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Zīmējums par Pinokio, kas nēsā sejas maskuAtbilstoši vecajai loģikai šāda maskas valkāšana neko nedod, turpretim atbilstoši jaunajai - tieši tā arī vajag! Attēls no: arstechnica.com

Lai samazinātu drūzmēšanos, «lokdauna» laikā pārtikas veikali strādās līdz septiņiem

Komandora Krišjāņa A.Kariņa vadītā lidojošā sile, pašapmierināti rukšķēdama, valstī ir ieviesusi dziļo lokdaunu un ar pilnīgu atbildības sajūtu ķērusies pie jaunās loģikas nostiprināšanas sadzīvē. Proti, atbilstīgi ierastajai loģikai mērķis samazināt cilvēku pulcēšanos neatbilstu instrumentam saīsinām pārtikas veikalu darba laiku. Turpretim atbilstīgi jaunajai, kovidlaiku loģikai, viss ir perfektā kārtībā!            

Dzintars Zaļūksnis

Valdībā apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas regulējumā nosaka, ka no ceturtdienas, 21. oktobra līdz pagaidām 15. novembrim (bet droši vien ilgāk) īpaši stingro “Covid-19” ierobežojumu jeb stingrā lokdauna laikā klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas klātienē darbu varēs sākt ne ātrāk kā plkst. 6 un beigt ne vēlāk kā plkst. 19. Tas saistīts ar pastiprināto mājsēdi. Punktum. Acīmredzot šis cirkulārs pret parakstu ir izsniegts arī Kovidlielkungam, un viņš stingri apsolījis ņemt vērā lidojošās siles zinātniski pamatotās pūles paša Kovidlielkunga ierobežošanā.

Tirdzniecības pakalpojumus klātienē šajā laikā varēs sniegt tikai veikali, kur 70% no preču sortimenta ir pārtikas preces, veikali, kur 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, grāmatnīcas, telekomunikāciju preču un pakalpojumu vietas, ziedu tirdzniecības vietas, kā arī reģistrētas autoostas, kuras saskaņā ar normatīvajiem aktiem nodrošina biļešu tirdzniecību, un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes dzelzceļa maršrutiem.

Izņēmums – pakalpjumus var sniegt cauru diennakti – ir degvielas uzpildes stacijas, diennakts aptiekas, tūristu mītnes un, protams, “Covid-19” vakcinācijas punkti.

Darba laiks nav ierobežots arī sabiedriskā transporta, kravu un pasažieru pārvadājumu un ar to saistīto pakalpojumu, piegādes, avārijas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšanai.

Kompensācijai par to, ka Kovidlielkungs apņēmies nešiverēt šajos pasākumos, valdība viņam ir atļāvusi saņemt savos taustekļos-piesūcekņos tirgus plačus: tirdzniecības pakalpojumu sniedzējam un pircējiem ielu tirdzniecības vietās un atklātā tirgus teritorijā tirdzniecības laikā jālieto sejas maskas. Un arī tālruņos: klātienes tirdzniecības vietas darbiniekam ir aizliegts klienta vietā veikt preču pasūtīšanu, izmantojot distances saziņas līdzekļus. Ja jums nav sveša jaunā loģika, jūs sapratīsiet, kāpēc...

Vārdu sakot, prieks, ka lidojošajai silei ir izdevies panākt tik izdevīgu vienošanos ar Kovidlielkungu.

Un, ja kas neies tā, kā labi domāts, tad vainīgi, protams, būs nepotētie – par to gan visiem jābūt dziļi vienisprātis!   

1 Komentāri


 1. INETA
  2021-10-21

  Super,forši!!!????????????????????????????????????

Tavs komentārs par rakstu: