• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Grāmatu kaudzīteStudijas ar domu par nākotni. Foto: Shutterstock

Laika pārbaudi izturējis aizdevums mācībām: vienmēr aktuālas nozares

Izvēlēties izglītību lielā mērā nozīmē izvēlēties dzīvi – tas, kurā nozarē mācīsies, ietekmēs gan turpmāko karjeru un materiālo stāvokli, gan sociālos kontaktus, draugu un kolēģu loku.

Par pareizās izglītības izvēli runā ne tikai izglītības eksperti, bet arī bankas, darba devēju pārstāvji, ekonomisti. Ekonomikas tendences patiešām ietekmē darba meklējumu rezultātus, bet vai tiešām visu nosaka tikai un vienīgi tirgus? Ja Tev ir nepieciešams aizdevums mācībām, uzzini, kādās programmās un kvalifikācijas apmācībās ir vērts investēt līdzekļus neatkarīgi no šī brīža tendencēm!

1. Valodas

Svešvalodu zināšanas jau sen nav tikai valodu fakultātes absolventu priekšrocība, bet viena lieta ir zināt valodu ikdienas līmenī, un pavisam cita – efektīvi izmantot to darba nolūkam. Valodu apmācības ir viens no lietderīgākajiem investīciju veidiem cilvēka izaugsmei un karjerai, kas ir noderīgs jebkurā vecumā un jebkādas profesijas pārstāvjiem. Mūsdienās ir ne mazums kursu, kas piedāvā specializētas apmācības: angļu valoda aviācijā strādājošajiem, lietišķā franču valoda, vācu valodā ārstiem u.tml.

Ieguldīt līdzekļus ir vērts ne tikai valodu kursos, bet arī eksāmenos. Valodu prasmes, ko apstiprina oficiālais diploms (IELTS, DELE, DALF u.c.), pārliecina darba devēju daudz labāk nekā vidusskolas valodas eksāmena vērtējums, tāpēc aizdevums var būt noderīgs arī eksāmena nokārtošanai.

2. Matemātika

Ikviens matemātikas skolotājs vismaz reizi mūžā ir dzirdējis jautājumu: “Un kam dzīvē tas man noderēs?” Sēžot skolas solā un rēķinot vienādojumus, tam var būt grūti noticēt, bet matemātikai ir ļoti plašs praktiskais pielietojums. Labas matemātikas zināšanas ir vajadzīgas:

          ● ekonomikā;

          ● datorzinātnēs;

          ● Inženierzinātnēs;

          ● fizikā.

Visās šajās nozarēs ir gan akadēmiskie virzieni, gan mācību programmas, kas vairāk pielāgotas aktuālam darba tirgum. Piemēram, studējot ekonomiku, var izvēlēties specializēties spēļu teorijā vai finansēs – pirmajā gadījumā varēsi veidot karjeru akadēmijā, otrajā – strādāt bankās, investīciju fondos, valsts pārvaldē u.tml. Matemātiku ne velti sauc par zinātņu karalieni – tās ir zināšanas, kam vienmēr var atrast pielietojumu ar labu materiālu atalgojumu.

3. Lielie dati jeb Big Data

Salīdzinoši jauna nozare nākotnē var kļūt par vienu no universālākajiem izglītības veidiem ar pielietojumu dažādās nozarēs. Prasme apstrādāt lielu datu apjomu ir vajadzīga:

          ● ekonomikā;

          ● socioloģijā;

          ● programmēšanā;

          ● biznesa vadībā u.c.

Lai iegūtu papildu kvalifikāciju darbam ar lielajiem datiem, nav nepieciešams no jauna studēt augstskolā – piemērotus mācību kursus var atrast tālmācības platformās internetā. Lai jauniegūtās prasmes varētu droši ierakstīt CV, izvēlies mācības ar oficiālu sertifikātu. Šādi kursi parasti ir dārgāki, tāpēc mācībām var noderēt naudas aizdevums.

4. Tiesību zinātne

Kādreiz sabiedrībā bija izplatīts uzskats, ka jaunizcepto juristu skaits ir pārāk liels, tāpēc profesijas vērtība pazeminās, un pieprasījums pēc juristiem sarūk. Te gan ir vajadzīgs precizējums – kvalificētu juristu piedāvājums nekad pa īstam nepārsniedza pieprasījumu. Tiesību zinātne vienmēr ir laba izvēle tiem, kuri vēlas iegūt akadēmisko izglītību bez derīguma termiņa.

Izglītība tiesību zinātnē nodrošina iespēju strādāt gan valsts iekšlietu aparātā, gan privātajos juridiskajos uzņēmumos. Ir iespējams dibināt savu praksi, strādāt par notāru, vispārējās prakses juristu vai specializēties konkrētajās jurisprudences nozarēs. Ņem vērā, ka veiksmīgai karjerai šajā nozarē ir aktuālas arī papildu iemaņas. Valodu zināšanas un komunikācijas prasmes noderēs ikvienam juristam, gan vietējā, gan starptautiskajā darba tirgū.

5. Komunikācija

Komunikācijas studijas ir plašs jēdziens, kas apkopo dažādus humanitāro studiju virzienus: socioloģiju, sabiedriskās attiecības, žurnālistiku un citas nozares, kas strādā ar informāciju. Ņemot vērā to, ka informācijas apjoms sabiedrībā gadu no gada tikai pieaug, var secināt, ka zinoši speciālisti, kuri prot analizēt, izskaidrot un pasniegt informāciju, vienmēr būs pieprasīti.

Iegūstot izglītību komunikācijas nozarē, varēsi strādāt ne tikai medijos, bet arī reklāmās aģentūrās, privātajos un valsts uzņēmumos – teksti, dati, grafiki, multimediju saturs ir vajadzīgs ikvienai nozarei. Šajā industrijā ir pieejami arī daudzi mācību kursi un īstermiņa apmācības, kas palīdz uzturēt kvalifikāciju visas karjeras garumā.

Katrā nozarē ir savas top-universitātes, fakultātes un papildu apmācības kursi, un tie nemēdz būt lēti. Aizdevums studijām ir īpašais kredīta veids mācībām augstskolā, bet topošajiem studentiem ir pieejami arī citi naudas aizdevumi: īstermiņa un ilgtermiņa kredīti. Ātrais vai patēriņa aizdevums var būt noderīgs arī mācību laikā, jo pēkšņi tēriņi var atgadīties ikvienam. Ja papildu nauda mācību apmaksai un citiem svarīgiem tēriņiem ir vajadzīga nekavējoties, Tev var noderēt VIA SMS piedāvājums.

Aizdevums ikdienas tēriņiem un lieliem pirkumiem

Nebanku aizdevējs VIA SMS piedāvā īstermiņa un ilgtermiņa kredītus ar kredītlimitu no 50 līdz pat 3000 eiro. Pakalpojumu klāstā ietilpst:

          ● ātrais aizdevums ar elastīgiem atmaksas nosacījumiem. Aizdevums var būt atmaksāts pēc 30 dienām vai vairāku mēnešu garumā – atkarībā no aizņēmēja finanšu iespējām;

          ● naudas aizdevums ar atmaksas termiņu no 6 līdz 12 mēnešiem;

          ● kredītkarte ar 4% minimālo ikmēneša maksājumu.

VIA SMS naudas aizdevumi ir pieejami bez galvojuma un ķīlas, tāpēc aizņēmēji ar atbilstošu maksātspēju var saņemt kredītu jau pieteikšanās dienā*. Aizdevums tiek izsniegts personām no 20 līdz 70 gadu vecumam.

Naudas aizdevums mācībām ir mūsdienīgs finanšu rīks, bet tas ir jāizmanto uzmanīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu termiņā. Ja Tavi ikmēneša ienākumi ir pietiekami lieli, un papildu nauda ir vajadzīga svarīgam mērķim, meklē vairāk informācijas par aizdevumiem VIASMS.lv mājaslapā!

* VIA SMS darba laikā, ar pārskaitījumu vienas bankas ietvaros (Swedbanka, Citadele, Luminor vai VIALET maksājumu sistēmā).

Tavs komentārs par rakstu: