• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no vēlēšanu iecirkņaVai nu jūs izvēlaties apzināti, vai arī jūs apzināti izvēlas tie, ko jūs neizvēlaties. Foto: LETA

Laiks saprast, apmierina vai neapmierina pašreizējā Latvijas virzība!

Latvijā 9. jūnijā oficiāli sācies 120 dienu ilgais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 6. oktobrī paredzētajām Saeimas vēlēšanām. Tiem pilsoņiem, kas par savu izvēli vēl nav tikuši skaidrībā, ir īstais brīdis sastādīt savus, absolūti personiskus “melnos” un “baltos” sarakstus. Kaut vai tāpēc, lai balsošanu galu galā neietekmētu svešas intereses, propaganda, administratīvais resurss, plašsaziņas līdzekļu paustās simpātijas un antipātijas vai mirkļa impulss, kuru pēc tam četrus gadus nāksies nožēlot.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ir laiks no 9. jūnija līdz 6. oktobrim. Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Centrālajā vēlēšanu komisijā 13. Saeimas vēlēšanām notiks no 18. jūlija līdz 7. augustam.

Partijai startējot visos vēlēšanu apgabalos, priekšvēlēšanu izdevumu apmērs ar likumu ierobežots 533 347 eiro. Ar partijām nesaistīta persona savā vārdā priekšvēlēšanu aģitācijai var izmantot līdzekļus, kas nepārsniedz 6450 eiro.

Likums nosaka pienākumu partijām uzskaitīt un norādīt vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā visus ieņēmumus un izdevumus, kas radušies laika posmā no 120. dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai, neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments, saņemts vai veikts maksājums. Ja atsevišķs deputāta kandidāts veicis individuālu priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņu, tad šādai kampaņai iztērētie līdzekļi tiek ieskaitīti tās partijas priekšvēlēšanu izdevumos, no kuras iesniegtā saraksta šī persona kandidē attiecīgajās vēlēšanās.

Ja deputātu kandidātu sarakstu iesniedz partiju reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, par tās priekšvēlēšanu izdevumiem uzskatāmi arī tie izdevumi, kuri šim nolūkam bijuši šo apvienību izveidojušajām partijām.

Vēlēšanu dienā, kā arī 30 dienas pirms vēlēšanu dienas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa televīzijas programmās un raidījumos ir aizliegta.

Tāpat vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas – 5. un 6. oktobrī – priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos un publisku personu institūcijās un kapitālsabiedrībās, kā arī aģitācijas kā maksas pakalpojuma veikšana publisko elektronisko sakaru tīklos, tai skaitā internetā ir aizliegta. Izņēmums gan attiecas uz paziņojumu izvietošanu, kuri informē par partijas vai deputāta kandidāta tikšanos ar vēlētājiem.

Administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijā ir aizliegta.

Tādas ir formālās prasības. Faktiski, kā vienmēr, tiks rādīti visādi fokusi, un sevišķi bezkaunīgi, domājams, tiks izmantoti administratīvie resursi, kas ir milzīga valdošās “troikas” partiju priekšrocība, jo tos Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) parasti izliekas neredzam.

Lielā mērā tieši administratīvā resursa dēļ cerība, ka 6. oktobrī beidzot varētu mainīties Latvijas virzība, ir ļoti niecīga. Tomēr pārmaiņu iespēja pastāvēs, ja cilvēki, kas alkst pārmaiņu, būs pietiekami aktīvi, bet tie, kurus apmierina esošā vara, tieši otrādi,– būs ieslīguši pašapmierinātībā un vēlēšanu iecirknī neieradīsies.

InfoTOP.lv aicina katram personīgi un maksimāli nopietni apsvērt šo, pašu svarīgāko jautājumu – apmierina vai neapmierina pašreizējā Latvijas virzība? Un pēc tam rīkoties, izdarot APZINĀTU izvēli.

Tavs komentārs par rakstu: