• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

"Laimas" apgrozījums pērn - 10,84 miljoni eiro; peļņa augusi pieckārtīgi

NOZARE.LV

Saldumu ražotājas AS "Laima" apgrozījums pagājušajā gadā bijis 10,84 miljoni eiro, kas ir 11% pieaugums salīdzinājumā ar 9,81 miljona apgrozījumu iepriekšējā gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma peļņa pieaugusi vairāk nekā pieckārtīgi - no 1,12 miljoniem 2012.gadā līdz 5,75 miljoniem pērn.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, finanšu rādītāji skaidrojumi ar pārdošanas apjomu pieaugumu eksporta tirgos. Tāpat pagājušajā gadā tika veiksmīgi turpināta jaunās koncepcijas "Izvēlies mīlestību" ieviešana visos zīmolos, papildinātas produktu sērijas, kā arī virknei produktu nomainīts dizains.

Pagājušajā gadā veiktas investīcijas iekārtu un tehnoloģisko procesu modernizācijā, kā arī pabeigts 2012.gadā ar Eiropas Savienības atbalstu sāktais projekts "Baltijas šokolādes muzeja renovācija". Muzeja izveidē ieguldīts vairāk nekā viens miljons eiro, un tas iekļauts Latvijas Industriālā mantojuma sarakstā.

Savukārt šogad "Laima" plāno turpināt uzlabot konkurētspēju, veicot energoefektivitātes pasākumus ražošanā un investējot tehnoloģiju pilnveidošanā, kā arī turpināt darbu eksporta tirgos. Kopumā "Laimas" eksports veido 42% no saražotās produkcijas. Uzņēmums eksportē uz 30 valstīm, tostarp Ķīnu, Krieviju, ASV, Kanādu, Baltijas valstīm, Izraēlu, Lielbritāniju, Īriju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu un Turkmenistānu. Eksports veido 42% no saražotās produkcijas.

"Laima" līdzās SIA "Staburadzes konditoreja" , AS "Staburadze", AS "Gutta", SIA "Saldumu tirdzniecība" un SIA "NP Logistics" ir "NP Foods" grupas uzņēmums. Kompānija nodarbina 289 darbiniekus.

Tavs komentārs par rakstu: