• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ZiemeļblāzmaKas vēl vajadzīgs pilnīgai laimei? Foto no: pikabu.ru

Laimi meklējiet pie Ziemeļmeitas!

Mūsu viedie senči un (droši vien viņu ietekmē) literatūras klasiķi laiku pa laikam ir „vilkuši” uz ziemeļiem. 2020. gada ANO laimes mērījums liecina, ka tam ir pat ļoti racionāls iemesls: vislaimīgāko valstu rangā, kas atrodams „Pasaules laimības ziņojumā”  (World Happiness Report) trešo reizi pēc kārtas galvgalī ievietota ziemeļvalsts Somija, bet no 11 laimīgākajām zemēm sešas atrodas netālu no Ziemeļu polārā loka vai šis loks šķērso to teritoriju.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Somijai seko Dānija, Šveice, Islande, Norvēģija, Nīderlande, Zviedrija, Jaunzēlande, Austrija un Luksemburga. 11. vietu ieņem vienīgā ziemeļvalsts Rietumu puslodē – Kanāda.

Lielbritānija atrodas 13. pozīcijā, Vācija ieņem 17., ASV – 18., Francija – 23. vietu.

Latvija šajā 153 valstu rangā ieņem 57. vietu  (sk. šeit).

Ja ņemam vērā, ka atrodamies Eiropā, tas nav īpaši augsts vērtējums. Jo vairāk tāpēc, ka Lietuva „iekārtojusies” 41., bet Igaunija – 51. vietā.

No Eiropas Savienības valstīm viszemāk – 96. vietā – atrodas Bulgārija, neko augstu nav arī Horvātija (79.) un Grieķija (77.).

Krievija laimes rangā ievietota  73. pozīcijā.

ANO ieskatā visnelaimīgākās zemes ir Afganistāna (pēdējā, 153. vieta), Dienvidsudāna, Zimbabve, Ruanda, Centrālāfrikas Republika, Tanzānija, Botsvana, Jemena, Malāvi un Indija (144. vietā).

Tavs komentārs par rakstu: