• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
M109 sērijas 155 mm pašgājēja haubiceM109 sērijas 155 mm pašgājēja haubice. Foto no: Military-today.com

Latgali aizstāvēs astoņas britu-austriešu haubices Lūznavā

Latgalē, Lūznavas militārajā bāzē, tiks izvietotas astoņas no Austrijas piegādātās M109 sērijas 155 mm pašgājējhaubices, apliecinājis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš. 31. maijā Rēzeknes novada Lūznavā atklāja Nacionālo bruņoto spēku militāro bāzi, kas izvietota slēgtajā Lūznavas profesionālajā vidusskolā.

Lūznava būs vienīgā vieta, kur ārpus Ādažu bāzes izvietotas no Austrijas iegādātās haubices. Citos reģionos patlaban nav plānots izvietot šo tehniku.

Kalniņš neatklāj, vai NBS ir plāni ārpus Ādažu bāzes izvietot arī no Lielbritānijas iegādātas kāpurķēžu kaujas mašīnas. Toties daudzos reģionos izvietotajām vienībām būšot paredzētas bruņotas automašīnas, kuru iepirkums vēl patlaban nav noslēdzies.

Kopumā no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās, tiks iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības. Aizsardzības ministrija apgalvo, ka vienas haubices izmaksas, atkarībā no tās modifikācijas esot līdz 140 000 eiro (šeit), tomēr kopējo iepirkuma cenu nenosauc, tāpēc par reālajam pašu haubiču, to munīcijas, infrastruktūras un apkalpošanas izmaksām publiskas informācijas nav.  

Šīs haubices, kas izstrādātas pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā ASV, Austrija iegādājās no Lielbritānijas deviņdesmito gadu vidū.  Haubices šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta jeb konvencionālo munīciju, savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometru. Latvijas – Krievijas robeža atrodas 45-50 km attālumā no Rēzeknes, bet Lūznava atrodas 17 km attālumā no Rēzeknes dienvidu (Lietuvas) virzienā.

1 Komentāri


 1. Oskars
  2018-09-05

  Ja mēs varam močīt gan pa Lietuvu, gan pa Krieviju, prātīgāk būtu izvēlēties Lietuvu. Jo Krievija var TĀ iemaukt pretī, ka Lūznavu varēs izdzēst no kartēm. Mēs- miermīlīga tautiņa pie Baltijas jūras, ja kas.....................

Tavs komentārs par rakstu: