• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vīri pie alus glāzēmVai mums kas dalāms? Foto: LETA

Latvieši balso ar lidojumiem vienā virzienā, krievi – lepojoties ar Latviju?

Visai savādu pētījumu veikusi Kultūras ministrija (KM). Precīzāk, neticami optimistiski daudziem liksies aptaujas "Mazākumtautību līdzdalība demokrātiskajos procesos Latvijā" rezultātā iegūtie dati. Proti, laikā, kad sabiedrības skepse pret valdošās koalīcijas lēmumiem drīzāk pieņemas spēkā, Latvijas krievu piederības sajūta Latvijai palielinoties.

Atbilstoši anketēšanā iegūtajiem datiem 83% (!) mazākumtautību pārstāvju 2017. gadā izjūt ļoti ciešu vai ciešu piederību Latvijai. Tas ir par 4% vairāk nekā pērn un par 16% vairāk nekā 2015. gadā. Iespējams, tas ir pat vairāk, nekā varētu iegūt, veicot šādu aptauju starp latviešiem.

KM apgalvo, ka pieaugusi krievu tautības pārstāvju lepnuma sajūta par piederību Latvijai – 2015. gadā lepnuma sajūtu par piederību izjuta 44%, bet šogad – jau 59%.

Pieaudzis arī mazākumtautību iedzīvotāju negatīvais novērtējums attiecībā pret 1940. gadu izsūtīšanām. 2015. gadā tās kā nevienā gadījumā neattaisnojamas vērtēja 42%, bet 2017. gadā –58%.

Savukārt 9. maija svinību aktualitāte mazākumtautību pārstāvju vidū ir mazinājusies – 2015. gadā 22% respondentu norādīja, ka šo dienu neatzīmē, bet 2017. gadā šis skaits pieaudzis līdz 43%.

Jautāti par savu attieksmi pret NATO, 23% respondentu savu viedokli pauž kā pozitīvu vai ļoti pozitīvu. Taču viedoklis par Eiropas Savienību (ES) mazākumtautību vidū ir labāks – 53% savu viedokli pret ES pauduši kā labu vai ļoti labu.

Tajā pašā laikā, labu vai ļoti labu viedokli par Krieviju pauduši 62% aptaujāto.

Lai kā gribētos ticēt KM pasūtītās aptaujas rezultātiem, tomēr tie nezin kāpēc drīzāk raisa sajūtu, ka kāds ir vai no ādas līdis ārā, lai pierādītu, ka "karaļvalstī viss ir kārtībā". Paši par sevi pozitīvi centieni, taču ar ticamību ir, kā ir... Jā, interesanti, ka KM ir pašpasludinātās nacionālās apvienības lauciņš. Jo vairāk mulsina iespējamā atbilde uz jautājumu: ko viņi ar to gribēja pateikt?

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: