• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Strauss ar galvu smiltīsLielākās daļas Latvijas vēlētāju parastā poza. Foto: pictures.4ever.eu

Latvieši bāž galvu arvien dziļāk smiltīs

Latvijas sabiedrība tā arī nav iemācījusies izmantot demokrātijas piedāvātos instrumentus, lai panāktu, ka vara ieklausās cilvēku viedoklī. Diemžēl demokrātija nedarbojas pati no sevis: lai vara nevarētu izvirst, pilsoņiem savu iespēju robežās tomēr nākas iesaistīties politiskajos procesos arī ārpus vēlēšanām. Bet latvietis taču neies savu laiku tērēt tādām mulķībām!

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Latvijas caurmēra vēlētāja  attieksmi vēlreiz apliecina arī tirgus un socioloģisko pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati: interese par politiskajiem notikumiem Latvijas iedzīvotāju vidū sasniegusi rekordzemu līmeni. Būtībā varam secināt, ka mūsu līdzpilsoņi savas galvas bāž arvien dziļāk smiltīs, cerēdami, ka sabiedrības un varas attiecības sakārtos... Kas tad īsti tās sakārtos?  

SKDS pētnieki iedzīvotājiem lūguši izteikt savu attieksmi par apgalvojumu: “Regulāri sekoju līdzi politiskajiem notikumiem valstī”. Tam kopumā piekrita 44% respondentu – 16% pilnībā, vēl 28% – “drīzāk piekrita”.

Vairāk nekā puse aptaujāto atzina, ka politiskie notikumi valstī viņus īpaši neinteresē. 34% aptaujāto pauda, ka “drīzāk nepiekrīt” minētajam apgalvojumam, bet vēl 21% tam nepiekrīt pilnībā. Tātad pašlaik par iekšzemes politisko situāciju neinteresējas kopumā 54% iedzīvotāju, un tas ir augstākais “politiskās vienaldzības” līmenis novērojumu vēsturē.

Par ko brīnāmies, draugi? Kad galva smiltīs, grūti pasargāt savu dibengalu no nelūgtiem viesiem.

Tavs komentārs par rakstu: