• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Konkursa laureātu kopīgs fotoNo kreisās: Rodžers Dekūrs, Anna rancāne, Andris Ūdris, Rūta Žeina un Artūrs Dīcis

Latviešu oriģināldramaturģija dzīva!

Latvijas Nacionālā teātra lugu konkursa galveno balvu ieguvusi Dailes teātra aktiera Artūra Dīča luga "Lidojošais Travolta", paziņoja teātra direktors Ojārs Rubenis.

Par lugu Dīcim tika 5000 eiro prēmija, turklāt par tās iestudēšanu "cīnījušies" pieci no režisoriem, kas bijuši konkursa žūrijā. Tomēr tiesības iestudēt šo lugu ieguvis Regnārs Vaivars, un plānots, ka tā tiks uzvesta nākamā gada sākumā.

Otrā vieta un 3000 eiro prēmija lugu konkursā piešķirta autorei no Latgales Annai Rancānei, un šo darbu uzvešanai jau nolūkojis režisors Valdis Lūriņš. Plānots, ka tā varētu tikt uzvesta šā gada beigās.

Savukārt trešā vieta un 2000 eiro prēmija tikusi līdz šim nedzirdētam autoram Andrim Ūdrim, kurš sarakstījis darbu "Apsolu".

Teātris šoreiz piešķīris arī trīs veicināšanas prēmijas, kas nozīmē, ka arī šīm lugām tiek saskatīts potenciāls un režisoriem par tām ir interese. Pirmā veicināšanas prēmija tika Rūtai Žeinai par lugu "Puķainais peldkostīms", otrā – Rodžeram Dekūram par lugu "Eiropas direktīva", bet trešā – Leldei Stumbrei par darbu "Karaļa četras meitas". Rubenis atklāja, ka Stumbres luga izraisījusi neviltotu sajūsmu režisoru vidū.

Iepriekšējā konkursā bija iesniegti 75 darbi, šajā – 22. No tiem tālākai izvērtēšanai izvēlēti 11 darbi, no kuriem tad arī atlasīti labākie.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: