Spēle nebija skaista, toties efektīva. No labās: vienīgo vārtu autors Andris Džeriņš. Foto: Getty Images

Latvija 1-0 Dānija. Bonusā Zviedrija!

Pēc 10 gadu pārtraukuma Latvijas hokeja izlase ir iekļuvusi starp pasaules astoņām labākajām komandām! Lai tas notiktu, tik vien, kā bija jāpieveic Dānijas izlase viņu laukumā. Un Latvijas vīriem tas izdevās, turklāt uzvarai pietika ar vieniem vienīgiem vārtiem, kurus guva Andris Džeriņš – 1-0 (1-0, 0-0, 0-0).

Pārliecinoša Elvja Merzļikina spēle, mazliet veiksmes – un mūsējie pārceļas uz Kopenhāgenu, kur ceturtdien, 17. maijā plkst. 21.15 ceturtdaļfināla spēle ar Zviedriju.

Bat spēle pret dāņiem bija pilnīgi neticama. Džeriņš pēc Mika Indraša piespēles ripu dāņu vārtos ieraidīja jau 10. minūtē, vēl bija jāspēlē divarpus trešdaļas, tomēr tā īsti šaubas par Latvijas uzvaru nebija nevienu brīdi. Tā nebija komanda, nebija pat vienība, tas bija veselums, kurā no “ansambļa nekrita laukā” neviens no tā elementiem. Dānijas izlases šajā vakarā bija lemta neveiksmei.

Citu 16. maija spēļu rezultāti: A apakšgrupa: Šveice 5-1 Francija, Baltkrievija 4-7 Slovākija, Krievija 1-3 Zviedrija; B apakšgrupa: Somija 6-2 ASV, Kanāda 3-0 Vācija.

Elites divīziju atstāj Korejas un Baltkrievijas izlases, kuras turnīrā palika bez punktiem.

Savukārt ceturtdien attiecības noskaidros ceturtdaļfināla pāri: Somija (B1) vs Šveice (A4), Zviedrioja (A1) vs Latvija (B4), ASV (B2) vs Čehija (A3), Krievija (A2) vs Kanāda (B3).