• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas-Kanādas spēles epizodeLatvijas izlase spēlēja kā vienots veselums. Priekšplānā: Rodrigo Ābols. Foto no: zimbio.com

Latvija 1-2 (P) Kanāda. Ir iemesls pasmaidīt

Pasaules meistarsacīkšu B apakšgrupā šī spēle Latvijas izlasei neko lielu neizšķīra: to, vai mūsējie spēlēs ceturtdaļfinālā, redzēsim rītvakar, jo tālāk ies tikai Latvija vai Dānija. Toties Kanādai vajadzēja pierādīt, ka skaitļošana par viņu iespējamo neiekļūšanu izslēgšanas spēlēs (tas notiktu, ja kanādieši piekāptos gan Latvijai, gan Vācijai) ir tīra teorija. Tāpēc bez šaubu ēnas varam teikt: ir iemesls smaidam par zaudējumu papildlaikā: 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1).

Šoreiz spēlēja komanda pret atsevišķiem meistariem. Kanādiešiem pēc vienīgās mūsu aizsargu un vārtsarga Kristera Gudļevska neveiksmes jau 3. minūtē izdevās izvirzīties vadībā. Taču turpmāk notikumus laukumā noteica Latvijas izlases komandas gars. Pat spēlējot mazākumā (trešajā trešdaļā to nācās darīt divreiz) jūtami apjukušie kanādieši neko bīstamu izveidot nespēja.

Bet pirms tam, 42. minūtē, savu “zvaigžņu mirkli” sagaidīja Latvijas vienības aizsargs Kristiāns Rubīns, pēc kura metiena no zilās līnijas nedroši nospēlēja pretinieku vārtsargs – un 1-1! Rubīnam pirmie vārti Pasaules čempionātos, bet rezultatīvas piespēles Robertam Bukartam un Teodoram, Bļugeram.

Pēc tam kanādiešu zvaigzne un kapteinis Konors Makdeivids (Connor McDavid) praktiski nenogāja no laukuma, un beigu beigās tieši viņa metiens izšķīra spēles likteni, taču tas notika papildlaika 1. minūtē, kad Latvijas izlase vienu punktu kanādiešiem jau bija atņēmusi.    

Pēdējā apakšgrupas spēle Latvijas izlasei otrdien, 15. maijā plkst. 21.15 ar Dāniju. Pret kanādiešiem izcīnītais punkts situāciju ir izlīdzinājis: tālāk tiks uzvarētājs – vienalga, vai uzvara būs gūta pamatlaikā, vai ārpus tā. Bet kanādieši par savu vietu ceturtdaļfinālā tagad var būt droši neatkarīgi no spēles Kanāda-Vācija rezultāta.  

Citu 13. un 14. maija spēļu rezultāti: A apakšgrupa: Francija 0-6 Čehija, Šveice 3-5 Zviedrija, Krievija 4-0 Slovākija 3-1, Čehija 4-3 Austrija; B apakšgrupa: Norvēģija 3-9 ASV, Vācija 3-2 (P) Somija, Koreja 0-3 Norvēģija.       

Tavs komentārs par rakstu: