Latvijas hokeja līdzjutējiŠoreiz zaudējām, bet nākamreiz noteikti vinnēsim! Foto: IIHF

Latvija 1-3 Krievija. Zaudējums ar pēdējās cerības pēcgaršu

Pasaules hokeja meistarsacīkšu B apakšgrupā Latvijai atlikušas divas spēles, un nākamā, pret Zviedrijas izlasi, būs pēdējā cerība “aizķerties” aizejošajā astotdaļfināla “vilcienā”. Tā nu sanācis, ka piektajam mačam pret Krievijas valstsvienību nebija lielas nozīmes: vienalga, kā būtu beigusies šī spēle, zviedri tik un tā ir jāpieveic.

Latvija Krievijai piekāpās ar 1-3 (1-0, 0-3, 0-0), bet šis “zāģis” bija ar cerības pēcgaršu. Pirmkārt, lai spēles gaitu nosvērtu savā labā, krieviem nācās nedaudz pasvīst. Taisnību sakot, trešajā trešdaļā Krievijas izlase vienkārši atgaiņājās, ļaujot Latvijai saglabāt iluzoru inciatīvu. Otrkārt, 11. minūtē Oskara Cibuļska vairākumā gūtie vārti liedza Krievijas izlasei labot pašiem piederošo rekordu minūtēm bez ielaistajām ripām. Treškārt, krievi pirmo reizi šajā čempionātā zaudēja vārtus, spēlējot skaitliskajā mazākumā. Un, ceturtkārt, trešajā trešdaļā Latvijas izlase pa pretinieku vārtiem izdarīja vairāk trāpīgu metienu nekā pretinieki: 16-10 (visā spēlē gan 27-33).

Būtībā tas bija zaudējums, kura turpinājums spēles kvalitātes ziņā varētu izvērsties par veiksmi izšķirošajā mačā pirmdien, 20. maijā plkst. 17.15 pret Zviedrijas izlasi. Ja vien Latviju pavadīs veiksme un tiesneši uz notikumiem laukumā raudzīsies kaut mazliet taisnīgāku skatu nekā tas bija cīņās pret čehiem un krieviem.

Astotās un devītās dienas rezultāti: 17. maijs. A grupa: Francija 3-6 Slovākija, Somija 5-0 Lielbritānija; B grupa: Austrija 3-5 Norvēģija, Čehija 8-0 Itālija. 18. maijs. A grupa: Dānija 1-7 ASV, Kanāda 8-1 Vācija, Lielbritānija 1-7 Slovākija; B grupa: Latvija 1-3 Krievija, Itālija 1-7 Norvēģija, Zviedrija 4-3 Šveice.  Pēc piecām kārtām komandas sarindojušās tā. A grupā: 1. Somija 13, Kanāda 12, Vācija 12, ASV 11, Slovākija 9, Dānija 5, Francija 1, Lielbritānija 0. B grupā: 1. Krievija 15, Zviedrija 12, Šveice 12, Čehija 12, Latvija 6, Norvēģija 6, Austrija 0, Itālija 0.