Indrašis un BalcersAr Indraša un Balcera sagādātajiem vārtiem šoreiz diemžēl nepietika. Foto: IIHF/shilfa.com

Latvija 1-3 Šveice. Aci pret aci ar «grandiem»

Pasaules hokeja meistarsacīkstēs Slovākijā Latvijas izlase nespēja pieveikt pērnā gada vicečempionus šveiciešus un nokļuva aci pret aci ar apakšgrupas “grandiem”: tagad mūsu valstsvienībai jāpacenšas pieveikt vismaz vienu no B grupas favorītiem. Krieviju? Zviedriju? Čehiju?

Būsim godīgi, Šveices uzvara bija taisnīga, lai gan arī Latvijas uzvara nebūtu milzu brīnums. Praktiski vienīgā Latvijas kļūda aizsardzībā nepilnas četras minūtes līdz spēles beigu signālam – un vairs nebija nozīmes ne varonīgi izturētajām divām minūtēm trijatā pret pieciem šveiciešiem, ne Elvja Merzļikina lieliskajai spēlei vārtos, ne pašaizliedzīgajai cīņai visā spēles garumā. Trešo ripu šveiciešu uzbrucējs Simons Mozers (Simon Moser) no ļoti šaura leņķa raidīja jau tukšos vārtos. Latvijai nācās piekāpties pamatlaikā – 1-3 (0-0, 1-1, 0-2). Vienīgos vārtus 35. minūtē, izmantojot skaitlisko vairākumu, guva Miks Indrašis no Rūdolfa Balcera piespēles.

Tas nozīmē, ka Šveicei iekļūt ceturtdaļfinālā var liegt tikai paši šveicieši, zaudējot punktus praktiski visas atlikušās spēles. Savukārt Latvijai nākamās cīņas būs kā šī – ar maksimālu mobilizāciju un pašatdevi. Lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, var nepietikt ar vienu uzvaru pār kādu no “grandiem”, jācenšas tiem “nolaupīt” pēc iespējas vairāk puinktu.

Bet nākamā cīņa Latvijai otrdien, 14. maijā plkst. 17.15 pret Itālijas valstsvienību.

Trešās dienas rezultāti: 12. maijs. ASV 7-1 Francija, Krievija 5-0 Austrija, Dānija 1-2 Vācija, Itālija 0-8 Zviedrija, Lielbritānija 0-8 Kanāda, Latvija 1-3 Šveice. Pēc divām kārtām komandas sarindojušās tā. A grupā: Somija 6, Vācija 6, Slovākija 3, Kanāda 3, ASV 3, Dānija 2, Francija 1, Lielbritānija 0. B grupā: Šveice 6, Čehija 6, Krievija 6, Zviedrija 3, Latvija 3, Norvēģija 0, Austrija 0, Itālija 0.