Latvijas līdzjutēji var turpināt svinības. Foto no: xsport.ua

Latvija 100-68 Melnkalne. Totāla kontrole

Astoņu labāko Eiropas basketbola komandu vidū Latvijas vīri šoreiz iekļuva ar apbrīnojamu vieglumu. Protams, Melnkalnes izlase nav pieskaitāma favorītiem, taču savā grupā tā cīkstējās cienījami, ar graujošu (–39) starpību zaudējot tikai vienai no “Eurobasket 2017” labākajām vienībām – Spānijai.

Ja neskaita pirmās piecas minūtes, kad abām komandām, šķiet, bija iestājies savdabīgs “lampu drudzis”, Latvijas vienība pilnībā kontrolēja spēles gaitu, gūstot punktus gan no groza apakšas, gan soda metieniem, gan arī rādot nomācošu precizitāti tālmetienos.

Melnkalnieši kādu brīdi centās izskriet līdzi, taču zaudējuši pirmo puslaiku ar 16, bet trešo trešdaļu – ar 14 punktu starpību, acīmredzami samierinājās ar savu likteni.

Spēles pēdējā posmā abas komandas spēlēja ar otro sastāvu, Latvijas vienībai laukumā vairs neparādījās Kristaps Porziņģis, un arī brāļi Bertāni un Jānis Timma spēlē iesaistījās ļoti epizodiski. Līdz spēles beigu signālam bija palikušas gandrīz trīsdesmit sekundes, kad Melnkalnes treneri devās apsveikt Aināru Bagatski un Latvijas komandu ar uzvaru. Pirmo reizi pēdējo 12 gadu laikā Latvijas izlasei oficiālā spēlē izdevās gūt 100 punktu: 100-68 (27:15, 26:22, 29:15, 18:16). Rezultatīvāko uzbrucēju duelī neizšķirts: gan Jānis Timma, gan Bojans Dubļevičs (Бојан Дубљевић) guva pa 21 punktam.

Ceturtdaļfinālā mūsējie cīnīsies ar Slovēniju. Spēle paredzēta otrdien, 12. septembrī plkst. 21.30. Pusfinālā mūsu pāra uzvarētāju gaidīs Spānija. Vai varbūt Vācija.

Pārējie ceturtdaļfināla pāri: Vācija vs Spānija, Itālija vs Serbija, Grieķija vs Krievija.

Citu astotdaļfināla spēļu rezultāti. 9. septembrī: Slovēnija 79-55 Ukraina, Vācija 84-81 Francija, Somija 57-70 Itālija, Lietuva 64-77 Grieķija, 10. septembrī: Serbija 86-78 Ungārija, Spānija 73-56 Turcija, Horvātija 78-101 Krievija.