Ronalds Ķēniņš uz laukumaRonalds Ķēniņš pret vāciešiem spēlēja droši un efektīvi. Publicitātes foto: IIHF

Latvija 3-1 Vācija. Aci pret aci ar dāņiem

Pasaules meistarsacīkšu B apakšgrupas piektajā spēlē no mūsu hokejistiem bija atkarīgs, vai līdzjutēji turnīram turpmāk sekos ar vilšanās piegaršu, bet mierīgi, vai arī līdz pat pēdējam mačam saglabās cerības un panervozēs. Latvijas hokejisti uzvarēja Vāciju pamatlaikā – 3-1 (0-0, 1-0, 2-1) un saglabāja pozitīvu spriedzi.

Spēle ritēja līdzīgā cīņā. Likteņa ironija, ka Latvijas hokejisti pirmos vārtus guva tieši otrajā trešdaļā, kurā pārsvars – brīžiem acīmredzams – piederēja vāciešiem. Taču pretinieks “iekrita” pretuzbrukumā, un mūsu uzbrucēju trijnieks izspēlējās līdz tukšiem vārtiem – 37. minūte, Ronalds Ķēniņš (Rūdolfs Balcers, Rodrigo Ābols)! Līdz spēles baigām vēl bija pietiekiami laika, lai vācieši pacenstos, un viņi to darīja aktīvi, taču aiz mūsu vārtsarga Elvja Merzļikina šoreiz stāvēja veiksme, kura laboja gan paša Elvja kļūmes, gan laikus ripas ceļā “novietoja” vārtu stabiņus.

Trešajā trešdaļā Vācijas izlase “salūza”, un tas notika jau 15 sekundes pēc spēles atsākšanās, kad pēc Mika Indraša un Andra Džeriņa piespēlēm Guntis Galviņš ne īpaši spēcīgi palaida ripu vārtu virzienā – un tā ielidoja tīklā. Kad septiņas minūtes vēlāk Andris Džeriņš (asistenti Miķelis Rēdlihs, Ralfs Freibergs) vēlreiz pārspēja pretinieka vārtsargu, atlika tikai nepieļaut kļūdas aizsardzībā. Viena gadījās, un Merzļikins nepalika “sausā”, taču tas arī bija viss, kas izdevās Vācijas izlasei.

Tagad esam nonākuši aci pret aci ar mājiniekiem, Dānijas izlasi – uz pēdējo, ceturto vietu izslēgšanas turnīrā reāli pretendē tikai Latvija un Dānija. Turklāt dāņiem ir neliels handikaps: Latvijai pēc 5 spēlēm ir 9 punkti, Dānijai pēc 6 spēlēm – 11. Latvijai gan ir viena spēle rezervē – tiesa, pret Kanādu, bet kas to lai zin, varbūt izdosies izcīnīt kādu punktu. Tomēr, lai kā noslēgtos Latvijas un Kanādas izlašu divcīņa, ceturtdaļfinālā iekļūs Latvijas – Dānijas mača uzvarētājs. Ja Latvija pret Kanādu paliks bez punktiem, pret Dāniju mūsējiem derēs tikai uzvara pamatlaikā. Jā, teorētiski vēl pastāv iespēja, ka kanādieši izgāžas un paliek ar 10 punktiem, ļaujot ceturtdaļfinālā iekļūt gan Dānijas, gan Latvijas izlasei. Taču tas jau izklausās pēc dubulta varoņdarba no mūsu un Vācijas izlases puses.

Kā būs realitātē, varēsim vērot pirmdien, 14. maijā plkst. 21.15, kad laukumā dosies Latvijas un Kanādas izlases, un otrdien, 15. maijā, kad tāpat plkst. 21.15 mūsējie sāks cīņu pret mājiniekiem.

Citu 11. un 12. maija spēļu rezultāti: A apakšgrupa: Francija 5-2 Baltkrievija 0-3 Čehija, Slovākija 3-4 (P) Zviedrija, Austrija 4-0 Baltkrievija, Krievija 4-3 Šveice; B apakšgrupa: Dānija 3-0 Norvēģija, ASV 13-1 Koreja, Dānija 3-1 Koreja, Kanāda 1-5 Somija.