Rūdolfs Balcers pēc vārtu guvumaRūdolfam Balceram (priekšplānā) pirmajā spēlē 4 (1+3) punkti. Foto: IIHF

Latvija 5-2 Austrija. Tā bija tikai pirmā spēle...

Pēc pirmajām divām spēļu dienām pasaules hokeja meistarsacīkstēs Slovākijā, šķiet, visbiežāk dzirdētais refrēns ir “tā bija tikai pirmā spēle”. Ar to sevi mierina pirmajā kārtā zaudējušās komandas, ar to sevi uzmundrināt cenšas to vienību līdzjutēji, no kurām tika gaidīts pārliecinošāks sniegums.

Tik tiešām, dažu maču rezultāti ir mazliet negaidīti – gan ASV, Kanādas un Zviedrijas zaudējumi, gan ar savām “zvaigznēm” nemitīgi plātīgās Krievijas nepavisam ne spožais sniegums pret Norvēģiju, gan Šveices punktuāli iespaidīgais pārsvars pret Itāliju.

Latvijai pēc pirmās spēles šāds izteikums būtu “pavieglāks” nekā citiem. Protams, protams, arī šā mača zaudētājiem nekādā gadījumā nebūtu jāmet plinte krūmos, tomēr tas nozīmētu, ka šai komandai gribot negribot jāizvēlas sarežģītākais no diviem iespējamajiem turpmākajiem scenārijiem. Pēc taisnīgās – lai arī veiksmes un Kristera Gudļevska stiprinātās – uzvaras galvenais treneris Bobs Hārtlijs (Bob Hartley) un viņa komanda var gatavoties nākamajai izšķirošajai spēlei pret Šveici – šā mača uzvarētājiem ceļš uz ceturtdaļfinālu būs daudz vieglāks nekā zaudētājiem, kuriem nāksies no pirmā četrinieka “izgrūst” kādu no hokeja pasaules grandiem – Krieviju, Čehiju vai Zviedriju.

Savā ziņā priecē tas, ka Latvijas izlasei noteikti tapis skaidrāks, kas savā sniegumā jāpastiprina un kā to izdarīt. Pirmās divas trešdaļas mūsējie pūlējās materializēt savu operatīvo pārsvaru, tomēr pirms trešās trešdaļas bija tikai neizšķirts 1-1. Ja pēdējā spēles posma pašā sākumā Lauris Dārziņš nebūtu realizējis skaitlisko pārsvaru (tie izrādījās Latvijas valstsvienības 400. vārti pasaules meistarsacīkstēs), iespējams, arī pēdējās 20 minūtes paietu uz naža asmens. Taču tādi spriedumi nu jau ir tīra spekulācija.

Trešajā trešdaļā Latvijas izlasei pretinieku vārtos “sabira” viss tas, kas “negāja iekšā” pirmajās divās: 5-2 (1-1, 0-0, 4-1). Rezultatīvi mūsējo sastāvā bija: Rūdolfs Balcers (16. min., vairākumā, asistenti Lauris Dārziņš un Ralfs Freibergs), Dārziņš (41. min., vair., Balcers, Teodors Bļugers), Rodrigo Ābols (45. min., Balcers), Gints Meija (48. min., Oskars Cibuļskis, Balcers), Ronalds Ķēniņš (Balcers). Austrieši rezultātu atklāja 15. minūtē, spēlējot mazākumā, kad viņu aizsargs Patriks Peters bija saņēmis 5+20 minūtes par bīstamu uzbrukumu Robertam Bukartam. 56. minūtē arī Austrijas vienība realizēja skaitlisko pārsvaru, ko viņiem bija “sagādājis” Rihards Marenis.

Tā bija tikai pirmā spēle. Nākamā cīņa Latvijai pret Šveices valstsvienību 12. maijā plkst. 21.15.

Pirmo divu dienu rezultāti: 10. maijs. Somija 3-1 Kanāda, Krievija 5-2 Norvēģija, Čehija 5-2 Zviedrija, ASV 1-4 Slovākija. 11. maijs. Dānija 5-4(N) Francija, Šveice 9-0 Itālija, Vācija 3-1 Lielbritānija, Latvija 5-2 Austrija, Norvēģija 2-7 Čehija, Slovākija 2-4 Somija.