Porziņģis triec bumbu grozā no augšasTā bija komandas uzvara, bet Kristaps Porziņģis bija labākais. Foto: FIBA

Latvija 89-79 Turcija. Neviens negribēja Spāniju

Šīs spēles likme abām komandām bija vienāda: zaudētājs paliek ceturtais un astotdaļfinālā tiekas ar C grupas uzvarētāju, šā turnīra līdz šim spēcīgāko komandu Spāniju. Uzvaras “sekas” gan pretiniekiem bija dažādas: Latvija apakšgrupā ierindotos 2. vietā, bet turki netiktu augstāk par trešo. Jā, kāda nianse: Latvijas izlase turkus līdz šim nekad nebija uzvarējusi.

Šī bija Latvijas komandas diena. Baudot ārprātīgu tribīņu atbalstu, mājinieki visu spēli tomēr bija iedzinēju lomā. Latvijas vienības pārsvars ne reizi nepārsniedza 12 punktus, bet turkiem noslēguma ceturtdaļā uz brīdi izdevās pietuvoties divu punktu attālumā. Mūsēji gan ātri vien atjaunoja “pieklājīgu” starpību, un pēdējā minūtē mājinieki jau bija nolaiduši rokas. Pirmo reizi šādā turnīrā Latvija izcīnīja četras uzvaras pēc kārtas, šoreiz ar rezultātu 89-79 (24:22, 23:16, 22:25, 29:16). Rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Kristaps Porziņģis, taču tā nebija atsevišķu spēlētāju, bet gan pirmām kārtām galvenā trenera Aināra Bagatska, tātad komandas uzvara.

D grupas komandas noslēgumā sarindojās šādi: 1. Serbija, 2. Latvija, 3. Krievija, 4. Turcija, 5. Beļģija, 6. Lielbritānija,

Citi pēdējās grupu spēļu dienas rezultāti 7. septembrī: Čehija 69-107 Horvātija, Krievija 82-70 Lielbritānija, Ungārija 64-87 Spānija, Beļģija 54-74 Serbija, Melnkalne 86-69 Rumānija.

Svētdien sāksies izslēgšanas spēles.

Latvijas pretiniece astotdaļfinālā svētdien, 10. septembrī plkst. 12:30 būs C grupas trešā komanda Melnkalne. Uzvaras gadījumā ceturtdaļfinālā mūsējiem cīņa ar Slovēnijas un Ukrainas dueļa uzvarētāju.

Citi astotdaļfināla pāri: Serbija vs Ungārija, Horvātija vs Krievija, Spānija vs Turcija, Somija vs Itālija, Vācija vs Francija, Lietuva vs Grieķija.