Strēlnieks mey pa grozuSlovēņiem tomēr izdevās Latvijas izlasi apturēt lidojumā. Foto: FIBA

Latvija 97-103 Slovēnija. Sapnis čupā

“Eurobasket 2017” ceturtdaļfināla spēlē pret Slovēniju Latvijas izlasei, visdrīzāk, pietrūka nevis meistarības, bet gan emociju. Tās izrādījās izšķirošas tieši mača noslēgumā, kad uzvarētājs vēl nebija skaidrs, tikai nojaušams, un slovēņiem izdevās pāris izmisīgu, bet veiksmīgu metienu.

Pret šādu komandu šajā turnīrā Latvija vēl nebija spēlējusi. Ko vērts ir kaut vai ārprātīgi rezultatīvais pirmais puslaiks, kuru Latvija pabeidza ar pozitīvu bilanci +4, atspēlējoties no mīnus 15. Pirmajā ceturtdaļā rezultāts 34-23 slovēņu labā. Otrajā latvieši pārliecinoši revanšējās: 32-17!

Tomēr pēc pārtraukuma mūsējie ielgāku laiku nespēja gūt punktus, un slovēņi iegūto nelielo pārsvaru mācēja nosargāt līdz spēles beigām: 97-103 (23:34, 32:17, 25:11, 31:27). Jā, pretiniekiem brīžiem neticami veicās, taču tas nenozīmē, ka mūsējie nemēģināja visu vērst par labu. Nesanāca. Tā bija Kristapa Porziņģa rezultatīvākā spēle – viņš guva 34 punktus. Tomēr spēles otrajā puslaikā viņš vairākkārt netrāpīja trīspunktniekus, un arī tas mūsu basketbolistos vairoja nīgrumu. Komanda nenoturējās, un zaudējums šoreiz diemžēl ir ne tikai likumsakarīgs, bet arī pelnīts.

Tādā kārtā pusfinālā tiksies divas komandas, kas līdz šim vēl nav cietušas nevienu zaudējumu – Slovēnija un Spānija. Otrais pusfināla pāris noskaidrosies trešdien.

Latvijas izlase turnīru noslēgusi dalītā 5.-8. vietā. Pārlēkt pāri galvai neizdevās. Taču tā noteikti bija viena no spēcīgākajām vienībām, kurai mums ir bijusi izdevība just līdzi.