• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijā aizvien populārāki kļūst dīzeļautomobiļi

NOZARE.LV

No 46 400 pagājušajā gadā valstī importētajiem automobiļiem 37 300 bija ar dīzeļa dzinējiem, liecina transporta sludinājumu portāla "Autoplius.lv" apkopotie dati.

"Autoplius.lv pārdošanas vadītājs Andris Mālnieks atzina, ka, salīdzinot pēdējo gadu statistiku, var redzēt, ka dīzeļautomobiļu popularitāte katru gadu konsekventi pieaug.

"No visiem 2011.gadā Latvijā importētajiem automobiļiem dīzeļautomobiļi veidoja 74%, pēc gada - 78%, bet pērn jau 80,4%. Tātad četri no pieciem importētajiem lietotajiem automobiļiem ir ar dīzeļa dzinējiem," secina Mālnieks.

Automobiļu tirgus eksperts pretējas tendences vēro kaimiņvalstī Lietuvā. Tur dīzeļautomobiļu popularitāte jau vairākus gadus pēc kārtas samazinās un pieaug pieprasījums pēc transportlīdzekļiem ar benzīna dzinējiem. Arī Igaunijā pieprasījums pēc dīzeļautomobiļiem ir mazāks. Šajā valstī no visiem importētajiem lietotajiem automobiļiem automašīnas ar dīzeļa dzinējiem veidoja 77%.

"Parasti automašīnas ar dīzeļa dzinējiem pērk tie, kas veic lielus attālumus. Šobrīd vienu līdz piecus gadus vecs dīzeļauto vidēji maksā 10 000 eiro, tas ir, gandrīz par 2000 vairāk nekā auto ar benzīna dzinēju. Dīzeļautomobiļa īpašniekam vajag nobraukt vairākus tūkstošus kilometru, lai summa, kas pārmaksāta par dīzeļa dzinēju, atmaksātos," aplēsis Mālnieks.

Biežāk ar dīzeļa dzinējiem tiek pirkti arī jauni automobiļi. No visiem pagājušajā gadā pārdotajiem jaunajiem automobiļiem 61% veidoja automobiļi ar dīzeļa dzinējiem.

"Latvijā katru gadu tiek pārdots aizvien vairāk jaunu dīzeļautomobiļu. Jāteic, ka kaimiņvalstī Lietuvā tie ir nedaudz populārāki, bet Igaunijā pretēji - vairāk tiek pirkti jauni automobiļi ar benzīna dzinējiem," teica Mālnieks.

Ar alternatīvo degvielu darbināmi lietoti automobiļi pērn veidoja tikai 3% no visiem mūsu valstī importētajiem automobiļiem. Tirdzniecība ar jauniem, ar alternatīvu degvielu darbināmiem automobiļiem nedaudz kritusies, pretēji kā tas ir Lietuvā un Igaunijā. Pērn Latvijā tika pārdoti 498 šādi automobiļi, un tas ir par 21 automobili mazāk nekā 2012.gadā.

"Autoplius" ir transporta sludinājumu un tirdzniecības portāls, kas darbojas visā Baltijā. Lietuvā tas jau divus gadus ir tirgus līderis. Portālā ir izvietoti sludinājumi no visām Baltijas valstīm, un to skaits pārsniedz 190 000. Kopējā portālā pieejamo automašīnu vērtība 2012.gadā pēdējā ceturksnī sasniedza 3,24 miljardus latu.

"Autoplius.lv" administrē uzņēmums UAB "Plius", kas ir daļa no kompānijas "Baltic Media Group".

Tavs komentārs par rakstu: