• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvija apsver iespēju palielināt karavīru skaitu operācijās Afganistānā un Irākā.Latvija apsver iespēju palielināt karavīru skaitu operācijās Afganistānā un Irākā. Foto: flickr.com/latvijas_armija

Latvija apsver iespēju palielināt karavīru skaitu operācijās Afganistānā un Irākā

LETA

Lai pastiprinātu cīņu ar terorismu, Latvija apsver iespēju palielināt karavīru skaitu operācijās Afganistānā un Irākā, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Šodien komisija uzklausīja ministru par secinājumiem pēc NATO samita Briselē.

Ņemot vērā notikumus tuvajos austrumos un NATO apņemšanos pastiprināt cīņu ar terorismu, Latvija ir saņēmusi uzaicinājumus palielināt savu klātbūtni Afganistānā un Irākā. "Mēs šobrīd izsveram mūsu iespējas un kontaktējamies ar sabiedrotajiem, lai izvērtētu, ar kādiem resursiem varam piedalīties," uzsvēra ministrs.

Pārējā komisijas sēde pagāja aiz slēgtām durvīm, taču pēc sēdes Bergmanis aģentūrai LETA teica, ka šobrīd tiek izvērtēts, kādus speciālistus varētu Latvija uz abām valstīm nosūtīt. Viņš norādīja, ka Latvijai jau ir pieredze starptautiskajās misijās ar dažādu jomu speciālistiem, piemēram, spridzekļu neitralizētājiem.

Uz minētajiem reģioniem nosūtāmo cilvēku daudzums būtu atkarīgs no tā, cik cilvēku ir nepieciešams, turklāt katrai misijai ir nepieciešama dažāda tehnika un daudzas citas lietas. "Ir atšķirība, vai tu esi misijā viens pats vai ar kādu kopā, līdzīgi kā mēs šobrīd esam Irākā Dānijas kontingenta sastāvā, kas nozīmē, ka daudzas lietas Latvijas karavīriem nodrošina Dānija," norādīja ministrs un piebilda, ka cilvēki šādām misijām ir iepriekš arī jāsagatavo.

Ministrs apliecināja, ka kaujas operācijās Latvijas karavīri neiesaistītos.

"Cilvēkresursi mums nav lieli un speciālisti ir nepieciešami tepat Latvijā, taču sabiedrotie novērtē, ka šādos brīžos esam gatavi iesaistīties," uzsvēra Bergmanis.

Šobrīd NATO apmācības operācijā "Resolute Support" dien 23 Latvijas karavīri, bet pret teroristisko organizāciju "Daesh" ("Islāma valsts") vērstajā starptautiskajā operācijā "Inherent Resolve" Irākā atrodas seši Latvijas karavīri. Abās operācijās Latvijas karavīri piedalās vietējo spēku apmācīšanā.

Tavs komentārs par rakstu: