• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Fotoradars-uz kādas no šosejāmFotoradars kontrolē braukšanas ātrumu uz vienas no Latvijas šosejām. Foto: LETA

Latvijā darbojas 60 stacionārie fotoradari, būs vēl 40

LETA

Patlaban uz Latvijas ceļiem kopumā darbojas 60 stacionāro fotoradau, līdz ar to ir izpildīts valdības apstiprinātais stacionāro fotoradaru uzstādīšanas plāns šim gadam, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Pēdējie uzstādītie radari sākuši fiksēt ātruma pārkāpējus Rīgā, Maskavas ielā.

Arī šoreiz pirms visām radaru atrašanās vietām ir izvietotas informatīvas ceļa zīmes, kas informē autovadītājus par atļauto braukšanas ātrumu un uzstādīto fotoradaru. CSDD norāda, ka radaru mērķis nekad nav bijis iekasēt naudu, galvenais mērķis ir samazināt ātruma pārkāpēju skaitu, ko jau izdevies panākt. Turklāt stacionāro fotoradaru vietās nav bojāgājušo negadījumos, kas saistīti ar ātruma pārsniegšanu.

Valdības apstiprinātais stacionāro fotoradaru uzstādīšanas plāns paredz līdz 2018. gada beigām uz Latvijas ceļiem uzstādīt kopumā 100 ātruma mērierīču, kas ievērojami paplašinātu atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju kontroli. Tas nozīmē, ka 2018. gadā uz ceļiem parādīsies vēl 40 jauni stacionārie fotoradari.

Vietas izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties CSDD un satiksmes drošībā un satiksmes organizācijā iesaistītajām atbildīgajām institūcijām – Valsts policijai, VAS "Latvijas Valsts ceļi" un pašvaldībām.

1 Komentāri


 1. Zaje
  2022-08-24

  Zajebaļi tie fotoradari uz katra stūra! Autobāņu zeme LV...

Tavs komentārs par rakstu: