• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valstu pārstāvji pēc RSF vienošanās.Daži no vienojošos valstu pārstāvjiem. Ceturtais no kreisās: Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: RSF

Latvija kopā ar ANO un vēl 19 valstīm cīnīsies pret «viltus ziņām» internetā

Sekojot Parīzē bāzētās starptautiskās preses un vārda brīvības organizācijas “Reportieri bez robežām” (Reporters sans frontières) aicinājumam, ANO un 20 valstis – tostarp Latvija, Lietuva, Dienvidāfrikas Republika, Austrālija, Indija, Kanāda, Čīle, Vācija, Francija, Lielbritānija u.c. – parakstījušas  vienošanos cīņai ar viltus ziņu izplatīšanu internetā.

Latvijas InfoTOP, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Reportieri bez robežām” mudina interneta pakalpojumu sniedzējus veicināt uzticamu saturu un dažādību, lai “izbēgtu no pašreizējā informācijas haosa”. Vienošanos parakstījušās valstis apņēmušās “veicināt neatkarīgi ziņotas, dažādas un uzticamas informācijas izplatīšanu internetā”. Mērķis lielisks, tomēr zināmas bažas raisa Latvijas politiķu visai savdabīgā vārda un izteiksmes brīvības izpratne. Šajā gadījumā gan ir cerība, ka citas valstis palīdzēs šim pasākumam arī Latvijā ritēt vārda brīvību stiprinošā gultnē.

Pagaidām “Reportieri bez robežām” iniciatīva izpaužas galvenokārt kā cīņa pret propagandu, kas patiešām ir viens no masīvākajiem viltus ziņu nesējiem.  

Tā sociālā vietne “Twitter” daudzviet pasaulē – Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), Ķīnā, Spānijā – slēgusi tūkstošiem sociālā tīkla profilu par viltus ziņu un valdības propagandas izplatīšanu. Savukārt “Facebook” pagājušajā mēnesī dzēsis Ēģiptē, Saūda Arābijā un AAE bāzētus viltus profilus, kas izplatījuši melīgu informāciju par reģiona karstajiem punktiem – Lībiju, Sudānu un Jemenu.

Tavs komentārs par rakstu: