• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Saber Strike" mācību epizode"Saber Strike": karavīri "nezināmā augstienē". Foto no: warcraft.com

Latvijā sākušās ASV militāristu vadītās «Saber Strike» mācības

3. jūnijā Polijā un Baltijās valstīs – tostarp Latvijā – sākušās ASV spēku Eiropā vadītās ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 2018" [Zobena crtiens 2018]. Mācības ilgs līdz 15. jūnijam, un to deklarētais mērķis ir "uzlabot sabiedroto un reģionālo partneru sadarbību, kā arī kaujas gatavības un reaģēšanas spējas".

"Saber Strike" ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010. gada. Mācībās "Saber Strike 2018" Baltijas valstu un Polijas teritorijā piedalīsies kopumā aptuveni 18 000 dalībnieku no 19 valstīm.

Latvijā "Saber Strike 2018" ir apvienotas ar Latvijas Aizsardzības ministrijas organizētajām starptautiskajām militārajām mācībām "Summer Shield XV" [Vasaras vairogs XV], un kopā mācībās piedalās vairāk nekā 3000 militārpersonu no Albānijas, ASV, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. Šogad mācībās piedalās arī NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālā kaujas grupa.

Mācību aktīvā fāze norisināsies gan Ādažu poligonā, gan ārpus poligona Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Durbes, Aizputes, Skrundas, Vaiņodes, Saldus un Limbažu novadā. Šogad mācībās "Summer Shield XV" tiek trenētas plaša spektra kaujas atbalsta spējas, tostarp artilērijas, pretgaisa aizsardzības, izlūkošanas, aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, inženieru un prettanku spējas. Mācībās prasmes uzlabo arī apvienotā uguns atbalsta priekšējie novērotāji un gaisa atbalsta kontrolieri, kā arī Medicīnas rota un transportēšanas apakšvienības.

Mācības "Summer Shield" Latvijā notiek kopš 2004. gada, un sākotnēji to galvenais uzdevums bija sagatavot vienības dalībai koalīcijas spēku operācijā Irākā.

Tavs komentārs par rakstu: