• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Politiķi zaļos krēslosInteresanti, par ko viņi tā priecājas? Foto no: protesti.lv

Latvijas «Alkāida» uzprasās, bet cietīs vienkāršie pilsoņi

Bilance joprojām saglabājas nemainīga: ik dienu Latvijā mirst 16-17 cilvēku, ko varētu glābt, ja mūsu valsts veselības aprūpes sistēma atbilstu Eiropas Savienības standartiem. Taču Latvijas “Alkāidu” (kas tā tāda – lasiet šeit) tas neinteresēja nedz tad, kad tās vadonis bija Māris Kučinskis, nedz tagad, kad organizācijas galvgalī nostājies Krišjānis Arturs Kariņš.

Dzintars Zaļūksnis

Proti, kad naudu vajag partijniekiem, tā pēkšņi “atrodas”. Turpretim, kad jāpilda likums, kas paredz algu palielināšanu medicīnas darbiniekiem – ne jau par dakteriem te runa, bet māsiņām, māsu palīgiem, sanitāriem un citiem labajiem gariņiem, kas neļauj nomirt tiem, ko kapā dzen “Alkāidas” izveidotā un sīkstulīgi finansētā veselības aprūpes sistēma,– visi valdības ankambari izrādās tukši.

Atšķirībā no pedagogiem, kas tik vien māk, kā svilpītēs pūst “kaut kad martā”, mediķu protesti allaž ir bijuši gan vienotāki, gan radošāku dzirksti. Diemžēl profesijas specifikas dēļ daļa “sitiena” galu galā trāpa pa vienkāršo sabiedrības locekli, kurš, pār plecu palūrot, kā dzīvo ārstu elite, aiz skaudības kļūst zaļš un par solidaritāti negrib ij dzirdēt. Un “Alkāida”, kā jau teroristiska organizācija, to nekautrējas izmantot savā labā.  

Tāpēc personīgi es nekādus dižos rezultātus negaidu arī šoreiz, kad, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, divas līdz šim savā starpā ne visai draudzīgas mediķu organizācijas – Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) un Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) līdz 2020. gada valsts budžeta pieņemšanai kopīgi rīkos akciju “Viena diena bez ārsta”. Turklāt, aicinot visus ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu, šīm organizācijām pievienosies arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA), Latvijas Māsu asociācija (LMA) un Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA). Vārdu sakot, pilns spektrs.

“Vienu dienu bez ārsta” medicīnas darbinieki rīko, lai parādītu to, kā sabiedrība jutīsies, ja vienu dienu savās darba vietās nebūs sastopami daudzi ārsti, jo tas ir tas, kas notiks, ja netiks mainīta veselības aprūpes finansēšanas politika. BET! Varu saderēt, ka šai akcijai kāds vērā ņemams rezultāts būs tikai tad, ja tajā dienā nejauši, piemēram, sasāpēsies vēders vairākiem “Alkāidas” deputātiem vai, teiksim, dažiem ministriem ar K.A.Kariņu priekšgalā.

Tāpat skaidrs, ka14. novembrī parlamentārieši pieņems veselības aprūpes sistēmai nelabvēlīgu lēmumu, tāpēc jau tagad var sākt  vākt parakstus par 13. Saeimas atlaišanu.

Bet efektīvāk droši vien būtu gādāt, lai “Dienā bez ārsta” Saeimā, Ministru kabinetā un Veselības ministrijā iefiltrētos kāds dzīvībai pilnīgi nekaitīgs, toties nepatīkams vīruss. Jo Latvijas “Alkāida” uzprasās, un vienkāršajiem pilsoņiem tās dēļ lieku reizi nav jācieš.

Tavs komentārs par rakstu: