• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Huans Gvaido ar "tautu"Huans Gvaido ar "tautu". Ļoti zīmīga kompozīcija. Foto: Getty Images

Latvijas Ārlietu ministrija nostājas pret Venecuēlas prezidentu, ES nav vienprātības

Latvijas Ārlietu ministrija kopā ar vairākām citām Eiropas Savienības (ES) valstīm 4. februārī ir atzinusi opozīcijas līderi un Nacionālās asamblejas (Asamblea Nacional) spīkeru Huanu Gvaido (Juan Guaidó) par Venecuēlas "pagaidu prezidentu".

InfoTOP.lv, izmantojot LETA un Reuters materiālus

Viena no šāda akta iniciatorēm bija jau pēc pusotra mēneša no ES aizejošā Lielbritānija, kuras ārlietu ministrs Džeremijs Hants (Jeremy Hunt) savā Twitter kontā ir ierakstījis: "Apvienotā Karaliste līdz ar Eiropas sabiedrotajiem tagad atzīst Huanu Gvaido par konstitucionālo pagaidu prezidentu, līdz varēs tikt sarīkotas uzticamas vēlēšanas. Cerēsim, ka tas mūs pavirzīs tuvāk humānās krīzes izbeigšanai."

Arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Twitter paziņojis, ka "Latvija atzīst un atbalsta" Gvaido kā "likumīgo Venecuēlas pagaidu prezidentu".

Par Gvaido atzīšanu par pagaidu prezidentu paziņojušas arī Francija, Portugāle, Spānija, Zviedrija un citas valstis. Tomēr starp ES valstīm šajā jautājumā nav vienprātības. Itālija ir nobloķējusi Gvaido atzīšanu ES ārlietu resora līmenī. 1. februārī Bukarestē notikušajā neformālajā ES valstu ārlietu ministru sanāksmē Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrs Enco Milanēzi (Enzo Moavero Milanesi) uzlika veto paziņojumam, ar kuru ES ārlietu komisāre Federika Mogerīni (Federica Mogherini) gatavojās ES vārdā atzīt Gvaido par likumīgu Venecuēlas vadītāju.

Vairākas valstis bija devušas pašreizējam Venecuēlas prezidentam Nikolasam Maduro (Nicolas Maduro) laiku līdz svētdienai, lai sarīkotu Venecuēlā jaunas vēlēšanas. Maduro šo prasību noraidīja un paziņoja, ka tā ir "ASV sarīkota izrāde", kuras mērķis iejaukties Venecuēlas iekšējās lietās un palīdzēt "ASV ieliktenim" Gvaido "veikt apvērsumu".

1 Komentāri


 1. Anna
  2019-02-06

  Apsveicu ITĀLIJAS valdības nostāju šajā ASV izrādē !

Tavs komentārs par rakstu: