• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Divas vārnas uz dzelzceļa sliedēmVārna, vārna, dvēselīte... Foto: Mihails Voskresenskis/Sputnik

«Latvijas dzelzceļš» turpina atlaist darbiniekus

Valsts AS "Latvijas dzelzceļš" paziņojis Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) par 684 darbinieku atlaišanu līdz gada beigām, ziņo lsm.lv

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Atlaišanu mērķis esot – samazināt izmaksas. Uzņēmuma ieņēmumi aizvien samazinās kravu pārvadājuma krituma dēļ. Par to diezin vai vajadzētu brīnīties, jo dzelzceļa kravu pārvadājumu struktūrā 96% ir tranzīta pārvadājumi, galvenokārt no Krievijas un Baltkrievijas uz Latvijas ostām. Tā kā pašreiz valdošā koalīcija tranzīta nozari uzskata par mazsvarīgu (lai neteiktu – politiski kaitīgu), atbilstoši Satiksmes ministrijas informācijai dzelzceļa kravu pārvadējumi 2021. gada janvārī-septembrī ir samazinājušies kopumā par 11.8%, bet tranzīta apjoms caur ostām – par 23,8%. Un tas noticis uz pavisam nepatīkamas lejupslīdes fona, kas turpinās nu jau vairāk nekā trīs gadus – tātad faktiski sakrīt ar 13. Saeimas darbības laiku.   

Pēdējos trīs gados “Latvijas dzelzceļa” koncernā strādājošo skaits samazinājies no vairāk nekā 10 000 līdz aptuveni 7 000. Augustā un oktobrī uzņēmums paziņojis NVA par vēl kopumā 684 cilvēku atlaišanu.

“Darbinieku skaita samazināšana notiks pakāpeniski, stingri ievērojot visas ar darba likumdošanu un sociālo garantiju nodrošināšanu saistītās prasības. (..) Darba tiesisko attiecību pārtraukšana skars gan administratīvo un atbalsta personālu, gan ražošanas personālu Rīgā un Latvijas reģionos, un tā notiks līdz pat šī gada nogalei,” skaidrojuši uzņēmumā.

Dzelzceļnieku arodbiedrība atzīst, ka atlaišanas sarunās ir iesaistīta un kopumā uzņēmuma lēmumi esot pamatoti.

Savukārt satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kurš pārstāv Jauno konservatīvo partiju, darbinieku atlaišanu atbalsta un uzskata, ka “izmaksas jāsamazina arī turpmāk”.

Viens no darbaspēka meklētājiem, kas caur NVA uzrunājis dzelzceļniekus, ir starptautiskā lidosta “Rīga”. Tajā norāda, ka aviācijas nozare vakcinācijas dēļ sākusi stabilizēties un darba apjoms pieaug. Šobrīd lidostā ir 83 vakances, savukārt līdz gada beigām lidostai būšot vajadzīgi līdz 150 jauni darbinieki.

Tavs komentārs par rakstu: