• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Miksu PātelainensMiksu Pātelainens: ar diegiem nav aršana! Foto: Getty Images

Latvijas futbola izlase tik vāja, ka Pātelainens atlūdzas no galvenā trenera «goda»

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde uzklausīja nacionālās izlases galvenā trenera Miksu Pātelainena (Mika-Matti Petteri "Mixu" Paatelainen) analīzi par paveikto UEFA Nāciju līgā un paziņojumu, ka viņš atsakās turpinār darbu ar Latvijas izlasi. Balsojums par to, kurš vadīs izlasi nākamajos gados, notiks nākamajā valdes sēdē, kas iecerēta 18. decembrī.

"Trenera pārrunas ar LFF prezidentu Kasparu Gorkšu bija atklātas, detalizēti aplūkojot somu speciālista vadībā veiktās pozitīvās iestrādnes un kritiski izvērtējot neveiksmes," raksta LFF."LFF izsaka pateicību Miksu Pātelainenam par ieguldīto darbu kā treniņos un spēlēs, tā arī ārpus futbola laukuma, sniedzot savas konsultācijas un ekspertīzi Latvijas futbola kopējām attīstības iespējām. LFF novēl trenerim panākumus turpmākajā karjerā," teikts LFF paziņojumā.

Latvijas futbolisti UEFA Nāciju līgas D divīzijas grupā palika trešajā vietā. Latvija sešās spēlēs četras reizes nospēlēja neizšķirti un cieta divus zaudējumus.

Pirms turnīra sākuma ar Pātelainenu tika noslēgta vienošanās līdz decembrim. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūtu pirmo vietu, līgums tiktu automātiski pagarināts līdz 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

Pašlaik 51 gadu vecais Pātelainens par galveno treneri tika apstiprināts šā gada maijā, debiju pie valstsvienības stūres piedzīvojot jūnija sākumā. Pirmajā mačā viņa vadībā Latvija uzvarēja Igauniju, bet nākamajās astoņās spēlēs piecas reizes cīnījās neizšķirti un cieta trīs zaudējumus.

Tavs komentārs par rakstu: